Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Olga Špátová: Výběr toho nejlepšího pro film o Karlu Gottovi mě rozplakal

Karel Gott s dcerami rád trávil čas.
Karel Gott s dcerami rád trávil čas.
Zdroj: Profimedia
Karel Gott s dcerami rád trávil čas.

Vdova Ivana Gottová (44) v narozeninový den svého zesnulého manžela Karla Gotta zveřejnila první záběry z připravovaného dokumentu. Režisérka Olga Špátová (36) přiznala, že výběr byl nesmírně těžký. 

Druhý pokus 

Karel Gott (†80) se dočká druhého filmu. Od zpěvákovy smrti se Ivana Gottová (44) intenzivně věnuje práci na snímku. Znovu se rozhodla pro spolupráci s režisérkou Olgou Špátovou (36), která se objevila už u filmu "Fenomén Gott". Projekt je očekávaný a jsou na něj kladeny vysoké nároky. Sama režisérka přiznává, že je nesmírně těžké vybrat jen to důležitější, stěžejní a v životě Karla Gotta zásadní. Film by se měl dotknout pracovního i soukromého života. 

Dojemné dílo se do kin chystá už za pár týdnů a Ivana Gottová nedávno diváky příjemně navnadila. Zveřejnila několik záběrů z připravovaného filmu. Půjde o velmi osobní a intimní nahlédnutí do Gottova života. 

Dokument o Gottovi bude velice osobní...

Mnozí se pozastavovali nad tím, že byla i pro druhý film vybrána Olga Špátová. Ona sama se ale hájí tím, že se na svou tvorbu umí podívat z mnoha úhlů. Film "Karel" bude mít s předchozím počinem pramálo společného. Natáčelo se v jiné životní etapě a s jiným očekáváním. V ruce měla ohromné množství materiálu a výběr toho nejlepšího trval přes půl roku. Finální podoba už je na světě, ale režisérka má při vzpomínkách na to, co zůstalo stranou, slzy v očích. 

Po prvním zkracování měl film přes dvě hodiny a bylo nutné další stříhání. Museli si dávat pozor, aby vyřazováním některých pasáží nenarušili plynulost a hlavní myšlenku filmu. 

Sám Karel Gott Špátové na začátku natáčení řekl, že film nesmí být nuda. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky