Karel Gott: Jeho nejkrásnější duety, které chytly za srdce všechny generace

Karel Gott má na svém kontě mnoho krásných duetů
Karel Gott má na svém kontě mnoho krásných duetů

Karel Gott měl svůj jedinečný rukopis, díky kterému jeho písně nezevšedněly. Duety nevyjímaje. Tyto patří mezi ty nejznámější a nejoblíbenější.

Nezapomenutelné duety

Karel Gott nazpíval stovky písní, které nezestránou. Rád spolupracoval se svými kolegy a dal vzniknout mnoha nesmrtelným duetům. Zazpíval si s Monikou Absolonovou, Hanou Zagorovou, Martou Kubišovou, Evou Pilarovou, s Milanem Chladilem, Pavlem Bobkem, Waldemarem Matuškou a Václavem Neckářem a mnoha dalšími. O pár minut slávy po boku Mistra stáli všichni bez rozdílu.

Srdce nehasnou

V písni Srdce nehasnou, kterou napsal frontman skupiny Kryštof Richard Krajčo, se Karel Gott potkal se svou dcerou Charlotte Ellou. Kombinace Mistrova hlasu plného zkušeností, zpěvu mladé slečny a chytlavého textu nenechala jedno oko suché. V současnosti je píseň hitem.

Zvonky štěstí

I zpěvačka Dara Rolins měla to štěstí zpívat po boku Karla Gotta. V Československu se píseň Zvonky štěstí stala velkým hitem, stejně tak v sousedním Německu, kde ji během koncertů zpívali v němčině jako "Fang das Licht".

Čau, lásko

Temperamentní zpěvačka Marcela Holanová se s Mistrem sešla několikrát. Hit od skladatele Karla Svobody a Karla Šípa Čau, lásko byl ale nejslavnější. Později se píseň dočkala menší úpravy s vtipným textem: „Ukrutně pršelo, lékař mě na rentgen zval. Pak se ten zázrak stal, nový kloub do kyčle dal.“

Für immer jung

Spoluprací s německým rapperem Bushidem Karel Gott šokoval. Přezpívali hit skupiny Alphaville Forever Young a vyšplhali se na vrchol českých i německých hitparád.

Co sudičky přály nám 

Pod taktovkou Michala Davida vznikla píseň Co sudičky přály nám. Ze spojení Lucie Bílé a Karla Gotta vznikl jeden z nejúspěšnějších duetů vůbec. Písnička se dokonce objevila v pohádce Paví pírko.

 

To jenom láska zastaví čas

Se zpěvákem Petrem Kolářem se ocitl v rovině, která pro něj byla doposud neprobádaná. Osmělil se a podrobil si zcela nový žánr. Díky rockové baladě To jenom láska zastaví čas se ukázal v novém světle a připomněl, že zdolá všechny výzvy.

Mezi svými

Karel Gott celý svůj život proplouval bez větších skandálů a platil za upřímného kamaráda a slušňáka. Je jen pár momentů, kdy se rozčílil a vytáhl z rukávů slova hodná hrubiána.

Richard Krajčo si Mistra rozezlil, když se nevybíravě vyjádřil o anketě Český slavík. Ta je podle něj žebříčkem popularity a ne kvality. To nemohl mnohonásobný držitel zlaté sošky přejít bez reakce. Že zakopali válečnou sekeru, dokázali písní Srdce nehasnou, kterou frontman Kryštofů napsal pro Gotta a jeho dceru.

S Felixem Slováčkem pojilo Gotta přátelství od roku 1968. Slavný saxofonista ale nejde pro hrubé slovo daleko a ani jeho bílzký přítel nebyl ochuzen. I oni dva ale kolizi ustáli a ještě v lednu tohoto roku spolu vystoupili na plese.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky