Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tajemství domů Karla Gotta: Peníze z nečekaného zdroje

Karel Gott vila Bertramka
Karel Gott vila Bertramka
Zdroj: Profimedia
Karel Gott vila Bertramka

Karel Gott si svým zpěvem sice vydělal miliony, obrovský majetek měl ale dávno předtím, než se stal slavným. Zlatý Slavík byl z bohaté rodiny a leccos podědil, včetně slavné vily na Bertramce.

Karel Gott nabil za svůj život obrovský majetek, za více než šedesátiletou kariéru si vydělal desítky milionu korun. Když zpěvák poprvé onemocněl rakovinou, veškeré jmění přepsal na svou manželku Ivanu Gottovou a tudíž po jeho smrti nevznikly žádné problémy s dědickým řízením. Ačkoliv Gott podle informací deníku Blesk rád prohlašoval, že si vilu na Bertramce pořídil, ve skutečnosti ji podědil po rodičích.

Rodinné dědictví

Úředně v koupi veškerých nemovitostí Karla Gotta figurovali dle výše zmíněného zdroje jeho rodiče. Ti poté, co v roce 1974 vyměnili bungalov v pražských Strašnicích s tehdejším komunistickým funkcionářem Karlem Polákem za Bertramku, bydleli ve vile v Jevanech. Tu pořizovali v roce 1969. Ve vile na pražském Smíchově bydlel sám zpěvák.

Z veřejně dostupných dokumentů Blesk zjistil, že Karel se stal majitelem vily na Bertramce v rámci dědických řízení po smrti rodičů.

Po úmrtí maminky Marie na začátku prosince 1976 získal v té době už náš nejpopulárnější zpěvák polovinu Bertramky a okolních pozemků. A také polovinu prvorepublikové vily v Jevanech, kde jeho maminka skonala. Druhá patřila tatínkovi!

Dar od rodičů

Když před Vánoci 1982 zemřel Slavíkův tatínek Karel Gott st., zdědil zpěvák i druhou polovinu vily na Bertramce, a s ní i druhou polovinu domu v Jevanech včetně veškerých k domům náležících pozemků.

Mimo jiné tehdy Gott získal i rodinné šperky v hodnotě 10000 Kč, to vše pak odkázal své manželce Ivaně a svým dvěma nejmladším dcerám, Charlotte a Nelly.

Ivana Gottová se tedy stala jedinou majitelkou nashromážděného majetku a nemovitostí, které Karel Gott během života získal. I z tohoto gesta je znát, jako moc pro zpěváka jeho rodina znamenala. Se staršími dcerami se vyrovnal také dávno před smrtí, Lucii koupil byt a nejstarší Dominika se nechala vyplatit, když byla ve finanční tísni...

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky