Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Lidé chodí k hrobu Karla Gotta, dojemný vzkaz zde zanechala i Lucie Bílá

Lucie Bílá
Lucie Bílá
Zdroj: profimedia

S oslavou památky všech zesnulých se o víkendu nahrnuly k hrobu Karla Gotta stovky fanoušků. Ty na hřbitově v Malvazinkách zapalovaly svíčky a přinášely květiny. 

Když se 1. října připomínalo roční výročí smrti legendárního zpěváka Karla Gotta, k jeho hrobu v pražských Malvazinkách se vydávaly davy fanoušků, nosily věnce, zapalovaly svíčky. Jinak tomu nebylo ani s blížící se oslavou památky všech zesnulých. O víkendu hřbitov doslova praská ve švech. Karel Gott měl statisíce fanoušků, a tak není divu, že se velká část z nich vydala uctít jeho památku. Co však spoustu lidí překvapilo, byla absence Karlovy dcery Dominiky, která původně měla návštěvu jeho hrobu v plánu.

Dcera Dominika se na hrob ještě chystá. Postihlo ji onemocnění dýchacích cest, a tak prozatím návštěvu odložila. „Po nemoci ještě pořád kašlu a nechtěla jsem riskovat. I kvůli lidem kolem sebe,” nechala se Dominika slyšet pro Blesk. 

Karel Gott Karel Gott Zdroj: profimedia.cz

S onemocněním ihned mnoho lidí napadlo, jestli Dominika netrpí dnes tolik diskutovaným koronavirem. Podle Blesku u ní však testy covid naštěstí vyloučily. „Zajdu na hrob v týdnu,” dodala ještě dcera Mistra.

Na hrob Karla Gotta přinesli fanoušci obrovské množství nejrůznějších předmětů. Objevily se na něm například květiny, svíčky, sošky či kamínky. Mezi záplavou darů podle Blesku leží i dřevěná silueta andělíčka, kterou s největší pravděpodobností donesla zpěvačka Lucie Bíla. U něj leží vzkaz: „Chybí nám…” a je zakončen iniciály zpěvačky LB.

Zpěvák Karel Gott stihl během svého života dopsat i tolik očekávanou autobiografickou knihu, s jejímž vydáním fanoušci počítali ještě v letošním roce. Tak se ale nestalo. Vdova Ivana Gottová totiž na knize intenzivně pracuje. V nedávné době informovala na sociálních sítích, že ve vile na Bertramce našla několik artefaktů, o které by fanoušci rozhodně neměli být ochuzeni, a rozhodla se je do knihy zakomponovat. Vydání autobiografie je v současné době naplánováno na první čtvrtletí příštího roku.

Stejně tak obdivovatelé Mistra netrpělivě čekali na nový dokument s názvem Karel, který měl do kin vstoupit 15. října 2020. Kvůli stávající situaci ohledně koronaviru byla však premiéra odložena na neurčito. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky