Nový dokument s názvem Karel Speciál navazuje na celovečerní film Karel, dílo ale přináší překvapivě spousty nových informací o známém zpěvákovi.

Místo smutku z umírání pěvecké legendy, ukazují doposud nezveřejněné záběry Karla Gotta tak, jak si ho všichni pamatujeme, tedy v plné síle.

Krátký sestřih o zpěvákovi navíc prozrazuje informace, o nichž fanoušci dodnes neměli ani tušení.

Naslouchátko i zákaz podávání rukou

Kromě nejbližších Karla Gotta nikdo nevěděl, že Mistrovi přestal na stará kolena sloužit sluch. Z tohoto důvodu nosil speciální naslouchátka, aby rozuměl, co mu kdo říká.

Gott také neposlouchal rady lékařů. Například profesor Marek Trněný mu důrazně nedoporučoval, aby lidem podával ruce, jelikož bakterie a viry znamenaly pro něj obrovské riziko kvůli jeho křehkému zdravotnímu stavu.

"Kdybych ho měl ve všem poslechnout, vůbec se nehneme z domova," konstatoval zpěvák a dál vítal své příznivce tak, jak byl zvyklý.

Dvojky z chování

Ve speciálu přišla mimo jiné i řeč na studijní roky Karla Gotta a jeho výpověď je velmi překvapivá. Už ve dvanácti letech mladý zpěvák téměř každé čtvrtletí propadal a měl dokonce třikrát po sobě dvojku z chování.

Jediný předmět, ve kterém Gott vynikal, bylo kreslení a překvapivě ani v hudební výchově či ruštině nepředváděl nejlepší výkony, přesto se později dokázal zpěvem uživit a v nenáviděném jazyce dokonce zvládal poskytovat rozhovory.

"Podívejte se na ty známky, ale přitom jsem pak objel Rusko a vždy si uváděl koncerty, poskytoval interview a mluvil do televize v ruštině," smál se Karel. Ivana Gottová navíc plánuje v budoucnu vypustit i další části nezveřejněných záběrů, takže se mají fanoušci zesnulé hvězdy rozhodně na co těšit.

Gottová se Špátovou dávají dohromady materiál o Karlu Gottovi

Zdroj: Tisková zpráva