Jestli někdo o peníze po Mistrovi opravdu stál, byl to Timo Tolkki. Zadlužený manžel jeho prvorozené dcery by tak alespoň splatil všechno, co musel. Však pro to taky dělal patřičná opatření. Karel Gott se za svého života s dcerou Dominikou vyrovnal, ale to Tolkki akceptoval nehodlal.

„Podepsali předběžné vyrovnání. Byli u toho tak čtyři právníci. Musela to podepsat. Nemyslíme si, že je to fér. Peníze, které dostala, jsou docela výsměch. Hledáme vhodného právníka, který by nás zastupoval,“ uvedl před rokem Tolkki pro TN.cz.

Po dědictví toužil zejména Timo Tolkki

„Budeme chtít někoho, kdo by to udělal pro bono (bezplatně), protože si právníka nemůžeme dovolit. Nemáme moc peněz. Budeme chtít dva miliony euro, nebo dům na Bertramce. Dům by nám stačil,“ dodal zkrachovalý finský muzikant.

Gottová však nechtěla mít s jeho výroky nic společného. Věděla, že jí Gott dal dostatečný finanční obnos. „V přepočtu šlo o sumu šesti miliónů korun. Táta se ke mně zachoval úžasně a je mi moc líto, že jsem za jeho života nebyla schopná dostatečně nahlas říci, jak moc toho pro mě udělal,“ svěřila se Blesku.

Ze hry je i Dominika Gottová

Dominika si následně chtěla pořídit byt v Praze a začít žít nový život, místo toho se ale vrátila do Finska. „Ivana mi to strašně vyčítala, že jdu zpátky do Finska. Že mi táta v Česku pomohl, s bydlením i prací, investoval do mě, a já beru kramle,“ dodala Dominika.

Dnes už ví, že mohlo být všechno jinak. Dědického řízení se v současné době účastnit nesmí. „Já jsem byla u dědického řízení vyškrtnuta, ale jak jsem informována, jde o velmi složitá a komplikovaná jednání. Mám na to svůj názor,“ řekla nejstarší Gottova dcera Blesku.

Dominika byla z dědického řízení vyškrtnuta

Ve hře o práva na Karlův podpis je tak hlavně Ivana. Pokud se jí je podaří získat, bude je pak moci prodávat vydavatelům knih nebo desek a znamená to pro ni výdělek až do konce života. Už takhle zdědila po Karlovi skoro všechno.

Jeho majetek čítá garáž v Košířích, roubenku v Doubici, vilu na Bertramce, celé papíry, šperky, zmíněná práva aj. Ivana je s dcerami Charlotte Ellou a Nelly Sofií zajištěná nadosmrti. Pravdou je, že obě dívky chodí do drahých škol a jsou zvyklé na určitý standard.

Gott ji vyplatil během svého života

„Paní Gottová, která už jako jednatelka firmy Karel Gott Agency vlastní práva na jméno Karel Gott, by ráda tato práva získala. Ale nebude to mít jednoduché,“ řekl pro deník Aha jeden z účastníků řízení, které se ještě nějakou dobu bude táhnout. Kdo nakonec vyhraje?