Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Mercedes Karla Gotta má nového majitele, za auto dal šestinásobek ceny

Karel Gott
Karel Gott
Zdroj: Profimedia

Mercedes, v němž se kdysi vozil Karel Gott, má nového majitele. Podle všeho se jedná o fanouška, ale také milovníka historických aut. Tomu nahrává i fakt, že za staré auto dal šestinásobek jeho ceny.

Mercedes, který kdysi Mistr vlastnil, je totiž staršího data. Je jasné, že dnes by se prodal sotva za 100 tisíc korun. Nový majitel za něj dal šestinásobek. Konkrétně 649 tisíc korun. Jednat by se mělo o Gottova fanouška, ale i sběratele starších vozů.

Na internetu byl zveřejněn inzerát jen pár hodin a hned se našel zájemce. „Přišlo nám na něj sedm reakcí skrz kontaktní formulář, přičemž inzerát vidělo přibližně pět a půl tisíce uživatelů,“ řekla pro Showtime Aneta Kapuciánová, manažerka PR a interní komunikace webu, jenž inzerát vystavil.

Mercedes byl prodán za 649 tisíc korun

„Vozidlo po Karlu Gottovi se prodalo zájemci z České republiky. Jednalo se jednak o fanouška pana Gotta a zároveň o člověka, který měl nějakým způsobem vztah k historickým vozidlům,“ prozradil Blesku prodejce David Fleischer.

Za normálních okolností by se takové auto bleskovou rychlostí neprodalo, ale na co sáhl Gott, to mizí, Stejné je to s jeho obrazy. Gott se vždycky považoval za zpěváka a nikdy ne za umělce. Umění pro něj představovalo zábavu a relax.

Jeho malířské výjevy však šly na dračku. Po jeho smrti byl nalezen jeden, o který byl obzvláště zájem. Karel Gott na něj zvěčnil prvního prezidenta České republiky. Obraz se jmenuje Divy zpívající Václavu Havlovi. Vyvolávací cena byla stanovena na tisíc korun.

Nový majitel obrazu za něj dal přes milion. „Celý měsíc jsme se zájmem sledovali příhozy, které poměrně rychle vystoupaly na hranici 650 tisíc, kde se částka zastavila,“ prozradil portálu novinky.cz Jaroslav Jakubec. O finální cenu ale nešlo. Částka se na konci rapidně zvýšila.

Úspěšná aukce

„Do ukončení aukce zbývalo pár minut a částka byla stejná, ale licitace pokračovala dál, až jsme se dostali na částku 1 200 000 korun, z čehož máme radost,“ dodal vlastník aukční síně Obrazy v aukci, jenž byl rád, že má v nabídce právě Gotta.

„Jsem velmi potěšen, že do naší tradiční obrazové aukce v měsíci květnu/červnu, zařazujeme dílo malíře, ale především zpěváka Karla Gotta. Obraz je signován autorem vpravo dole a datován rokem 2006. Dílo bylo naší společnosti předáno soukromým sběratelem,“ řekl Blesku Jakubec.

„Centrálním motivem malby je prezident Václav Havel obklopený svými oblíbenými zpěvačkami a zpěváky,“ dodal Jakubec pro novinky.cz. Gott byl zkrátka všeuměl. Na co sáhl, to se mu dařilo. Pro něj byla ale největší láskou a koníčkem jen a jen hudba.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU