Ivana Gottová se po smrti Karla Gotta stala jednatelkou agentury Karel Gott Agency. Vdova spravuje veškerý majetek svého muže, včetně práv na hudební díla, s čímž je spojená obrovská zodpovědnost.

Gottová už přes rok intenzivně pracuje na několika projektech současně. Dokončuje autobiografii svého manžela a plánuje veliký koncert na jeho počest. Kvůli situaci s pandemií si ale bohužel fanoušci budou muset na vše ještě několik měsíců počkat.

„Velice mě mrzí, že všem manželovým příznivcům, i těm, kteří se na plánované projekty těšili, musím oznámit, že se dokumentární film Karel, vzpomínkové koncerty Pocta Karlu Gottovi i jeho knižní autobiografie posouvají. Rozhodla jsem se tak po dlouhé a zralé úvaze, a to zejména z důvodu přetrvávající pandemické situace v ČR i ve světě spojené s onemocněním covid-19. Pevně však věřím, že mě v zájmu zdraví nás všech pochopí,“ napsala Ivana Gottová na Facebook svého manžela oficiální vyjádření.

Autobiografie Karla Gotta bude mít 700 stran, Gottová chce fanouškům předat komplexní dílo

„Vzhledem k tomu, že Ivana Gottová získala ještě během uplynulého roku velké množství unikátních fotografií a dokumentů, které nebyly dosud nikdy zveřejněny, protáhl se termín dokončení knihy. Nyní ale již práce na obrazové dokumentaci finalizují,“ stojí na stránkách Karla Gotta.


„Jsem si velmi dobře vědoma toho, že žádná jiná autentická autobiografie mého manžela Karla Gotta už nebude vydána. Cítila jsem proto povinnost tyto materiály veřejnosti v knize poskytnout. Byla by veliká škoda, kdybych o ně manželovy příznivce ochudila. Mohu již nyní prozradit, že kniha bude velkoformátová a bude obsahovat na 700 stranách kromě manželových textů, které stihl dopsat ještě za svého života, také okolo 1700 fotografií a dokumentů. Věřte mi, že knihu dokončuji s celým týmem s nejlepším vědomím a svědomím tak, aby tady po zesnulém manželovi zůstala důstojná památka a byla přesně v souladu s jeho představami a aby z ní měla radost nejen celá jeho rodina, ale především vy, jeho věrní příznivci a drazí fanoušci,“ vysvětluje Ivana Gottová.


Finální termín vydání knihy bude směrován na léto 2021 k nedožitým 82. narozeninám Karla Gotta.

Koncert bude až v roce 2022, film v případě příznivé pandemické situace letos na podzim

Už od loňského roku se netrpěliví fanoušci Karla Gotta těší na celovečerní dokument, který natočila režisérka Olga Špátová. Ten kina uvedou, pokud to bude v souvislosti s covidovou situací možné, už letos na podzim.

„Současná situace neumožňuje uvedení filmu do kin, proto pevně věříme, že nově zvolené datum 30. září 2021 je již reálné,“ věří Ivana Gottová.

Bohužel pandemie odložila i obří vzpomínkový koncert na počest Karla Gotta, který se měl uskutečnit již minulý rok. Nakonec na něj dojde až příští rok v létě. „Obáváme se, že hromadné akce a koncerty budou v nejbližší době ještě velice omezené. Abychom nemuseli snižovat počet míst v O2 areně a aby se vzpomínkových koncertů Pocta Karlu Gottovi mohli zúčastnit všichni, kteří si zakoupili vstupenky, rozhodli jsme o přesunutí termínu na červen příštího roku,“ uvedla Gottová. Koncerty se tedy uskuteční 19. a 20. června 2022.


„Doufám, že se pandemická situace bude lepšit a že se život začne postupně vracet do normálu. Děkuji všem, kteří mi neustále posílají krásné dopisy, e-maily a vzkazy, a ze srdce si přeji, aby všichni, kteří měli našeho milovaného Karla rádi, naše rozhodnutí pochopili. Přeji Vám mnoho pevného zdraví, nervů a optimismu do dalších dnů, týdnů a měsíců. Moc na Vás myslím, Vaše Ivana Gottová,“ uzavřela.