Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Dávná láska Gotta o sobě dala vědět:Umřel jí další blízký, poslala dojemný vzkaz

Alice Kovácsová
Alice Kovácsová
Zdroj: Profimedia

Každému, co snese. Pokud tohle rčení platí, musí být Alice Kovácsová opravdu silná žena. Nejprve jí zemřela její životní láska Karel Gott a nyní přišla i o věrnou přítelkyni Věru Gondolánovou. Vyrovnat se s takto velkými ztrátami pro ni jistě není jednoduché.

Alice Kovácsová znala Karla Gotta od svých sedmnácti let. Z poměru mileneckého se posléze stal vztah čistě přátelský, ale oba tu pro sebe vždycky byli. To se moc nelíbilo Ivaně Gottové, jež konkurenci špatně nesla.

Pouto Kovácsové a Gotta ale nerozbila. I když se vazby zdánlivě zpřetrhaly, Alice si nese Gotta pořád v sobě. Celoživotní přátelství totiž nejde jen tak vymazat. Nyní osud zasadil Alici další ránu. Manželka Ondřeje Havelky z Melody Makers přišla o dalšího blízkého člověka.

Zemřela jí totiž kamarádka Věra Gondolánová. Právě ta s Karlem často zpívala. „Dvě moje životní lásky odešly... Odešly a jako by s sebou vzaly i kus mne samé,“ napsala Alice na sociální síť a přiložila odkaz na jejich duet.

Alice Kovácsová Alice Kovácsová Zdroj: Profimedia

Romská zpěvačka zpívala s kapelou Melody Makers přes deset let a s Kovácsovou a Havelkou si byla velmi blízká. „21. 1. 2021 ve 21 hodin nás opustila velká zpěvačka Věruška Gondolánová, náš miláček, naše láska, naše slunce,“ napsala Alice.

Není to přitom dlouho, co oplakávala Gotta. „S Karlem nás pojí letité přátelství. Patří k těm krásným přátelstvím mezi mužem a ženou, která přežijí všechny časy, lásky, vztahy i nemoc,“ řekla Blesku Kovácsová ještě před jeho smrtí.

Kovácsová nikdy Gottovi nezazlívala ani to, že s ní přerušil kontakt. „Nikdy jsem o Karlu Gottovi neřekla nic špatného. Nezaslouží si to. A nechci mu ani teď nijak zasahovat do života. Nemá to lehké. Pravda je, že jsme byli dlouhodobí přátelé. Pětatřicet let. Celá rodina ho máme rádi. Tečka,“ řekla webu eXtra.cz, ještě když Gott žil.

Gondolánová, Gott Gondolánová, Gott Zdroj: Profimedia

Dá se předpokládat, že dlouholetý poměr s Gottem jejího manžela Ondřeje Havelku nijak netěšil. Nutno podotknout, že poměr skončil dávno před jejich manželstvím.

„Karel byl náš rodinný přítel. Můj muž si s ním u nás doma podával dveře, chodil navštěvovat naše děti a tak. Vůbec jsme to nebrali tak, že jde o něco zakázaného nebo tajného. Ondřej to při své velkorysosti respektoval. Když se o tom začalo psát, jako normálnímu chlapovi mu to asi vadilo,“ vysvětlila.

„Nebylo to pro něj lehké období, ale zároveň to pro něj nebylo žádné překvapivé odhalení, že se s Karlem jako přátelé vídáme. Akorát je introvert a nechtěl si zadat s bulvárem, tak to neřešil. Byla toho ale velká nadílka,“ svěřila se Kovácsová.

Spekulovalo se, že Gott nikdy nikoho nemiloval tak jako Kovácsovou. To on však za svého života popřel. „Jak se může cítit má manželka, když se mluví o tom, že ona (Alice) byla ta láska a nikdo jiný? Svou ženu a rodinu miluju a stojím pevně za nimi!“ prohlásil pro deník Blesk kdysi Gott.

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky