Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Přátelství s drsným koncem: Karel Gott neměl pro chování Kovácsové pochopení

Karel Gott
Karel Gott
Zdroj: Profimedia
Karel Gott

Alice Kovácsová byla ženou, která měla v životě zpěváka Karla Gotta speciální místo. Seznámili se na začátku osmdesátých let a okamžitě si padli do oka. Jejich láska poté pominula, alespoň tedy ze strany Karla Gotta, po rozchodu si ale zůstali blízcí jako kamarádi. Jejich přátelství pak ale zničehonic skončilo a sám zpěvák se na adresu své bývalé přítelkyně nevyjadřoval zrovna pozitivně. Co se mezi kdysi takřka nerozlučnou dvojicí stalo?

Karel Gott měl během svého života tisíce fanynek, které by daly cokoliv za to, aby si se svým idolem mohly alespoň podat ruku. Mezi nimi byla i tenkrát sedmnáctiletá Alice Kovácsová, která se od ostatních obdivovatelek Mistra lišila tím, že se namísto snění rozhodla jednat. Jak před lety řekla pro Blesk, přes tatínka své kamarádky si zjistila číslo na svého idola a rozhodla se mu zavolat. K jejímu štěstí byl Karel Gott zrovna doma a telefon zvedl. Kovácsová neváhala, využila příležitosti a pozvala zpěváka k sobě domů. „Rodiče prý odjeli z domu pryč, anebo je pryč poslala, to dodnes nevím. Přiznám se, že mě svou bláznivou žádostí šokovala a vzbudila moji zvědavost. A tak jsem se sebral a jel do pražské Libně, kde bydlela. Bylo z toho deset let vztahu,” vracel se v čase Mistr ve své knize Když milenky pláčou. 

Zvláštní poměr

Vztah Karla Gotta a Alice Kovácsové nelze tak úplně považovat za tradiční. Zpěvák měl rád svou svobodu, a tak Alici nebyl věrný. Ta jej ovšem milovala natolik, že všechny jeho aférky přehlížela. A i proto podle ní jejich vztah vydržel tak dlouho. Od ostatních žen v jeho životě se totiž značně lišila. „Možná to bylo mimo jiné proto, že jsem se ho nikdy na nic neptala, po ničem nepátrala, respektovala jeho uměleckou duši a hlavně po něm nikdy nic nechtěla. Ani majetky, ani závazky,” vysvětlovala Kovácsová, jak se jí podařilo Karla udržet po svém boku dlouhých deset let. 

Letité přátelství a náhlý konec

Po desetiletém vztahu se Karel Gott rozhodl dát přednost Martině Formanové a s Kovácsovou se rozešel. Ta pro něj měla pochopení a nadále zůstávala po jeho boku jako kamarádka. S Karlem se často navštěvovali a po lidské stránce si zkrátka rozuměli. To se ale začalo velmi rychle měnit ve chvíli, kdy se v životě Mistra objevila jeho životní láska Ivana. 

Těžko říct, zda Ivana viděla v Alici hrozbu, nebo se bývalá partnerka zpěváka obávala toho, že kvůli Ivaně o Karla definitivně přijde, ale časem se začaly dít vskutku zvláštní věci. Podle Expresu a slov dcery Kovácsové se Ivana snažila svého manžela odstřihnout od všech přátel, aby jej měla jen pro sebe, na základě slov Karla Gotta to ale celé vypadalo trochu jinak. „Kauzu s paní Alicí Kovácsovou vnímám jen jako nesmyslný útok na moji manželku Ivanu,” uvedl před lety zpěvák pro Blesk

A když se následně Kovácsová rozhodla prodat obraz, která jí před lety Gott namaloval, došla mu definitivně trpělivost. „Doteď jsem mlčel, dál ale už nechci. K posedlému psychopatickému chování a mstivému jednání paní Kovácsové říkám jediné – pomalu a jistě mě zabíjí,” řekl zpěvák rázně. Co přesně se tedy mezi Gottem a jeho bývalou láskou stalo, se veřejnost zřejmě nikdy nedozví. Obrázek si ale může udělat každý sám. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU