Ivana Gottová, rozená Macháčková, nebyla z nikterak bohaté rodiny. Ba naopak. Narodila se v Opavě do skromného prostředí. Když jí byly čtyři roky, jejího brášku srazilo auto. „Pamatuju si, jak jsme jednou po rozvodu rodičů leželi společně s maminkou v posteli, a bráška vyslovil přání, že by chtěl za tatínka Karla Gotta,“ prozradila portálu Ona.iDnes.cz. Po nelehkém dětství si zřejmě Ivana řekla, že si od života vezme prostě všechno, co jí nabízí.

Odmala toužila být herečkou. Rodiče ale pracovali v nemocnici, a tak měla Ivana jasně daný směr. Vystudovala zdravotnickou školu a stala se tak se sestřičkou.

Toužila být herečkou, nepovedlo se

Na DAMU a JAMU se zkoušela hlásit několikrát, ale úspěšná nikdy nebyla. Nakonec odjela do Spojených států jako au-pair. Protloukala se, jak se dalo a platila si přitom kurzy herectví. Dobře udělala. Jen kvůli tomu se seznámila s opravdovou star.

V rámci svého zájmu o film se šla podívat na natáčení thrilleru Hra. Na první pohled padla do oka Michaelu Douglasovi, který ji pozval na večeři. Jejich vztah trval dva roky, tedy do té doby než odjela z USA. Po návratu toužila po slávě. Chtěla hrát a moderovat, tak obcházela nejrůznější konkurzy. Dočkala se ale jen odmítání a začala pracovat jako PR manažerka v pražském Divadle Broadway. To už byla jen krůček od Karla.

Falešné číslo

Osudným se Ivaně stal 6. únor 1999, kdy ji ve foyer pražského Kongresového centra seznámila s Gottem modelka Monika Žídková. Stalo se tak na slavnostním předávání cen TýTý. Karel si řekl o Ivany číslo, ale ona mu údajně dala falešné.

Oba někoho měli. V přátelství jim to ale nebránilo. „Zamilovanost přicházela postupně, což jsem nikdy předtím nepoznala,“ svěřila se v rozhovoru. Od roku 2001 se stala jeho přítelkyní. Měl štěstí, že ji měl, protože mu zachránila život.

Ivanka se o něj, jakožto zdravotní sestřička, dokázala postarat. V den svých narozenin zkolaboval a právě Ivana mu poskytla první pomoc. Za kolaps mohla lehká mozková příhoda.

V roce 2004 spolu začali bydlet, ale nikdo jejich vztahu opravdu nevěřil. 30. dubna 2006 se jim narodila dcera Charlotte Ella. Na začátku ledna se o dva roky později vzali v Las Vegas. Už během obřadu byla Ivana těhotná podruhé, čekala Nelly Sofii.