Česká kapela Olympic se na hudební scéně objevuje už neuvěřitelných 60 let. Během těch si její členové získali srdce mnoha fanoušků, vydali nespočet alb, nazpívali stovky chytlavých hitů a zažívali slávu, které se poštěstí dosáhnout jen málokomu. I když se tedy na první pohled může zdát, že měli hudebníci vše, po čem kdy toužili, během jejich kariéry je potkala nejedna tragédie. Skoro se až zdá, jako by snad byla kapela prokletá.

Z pódia k sázení

Od začátků kapely Olympic v ní působil hudebník Miroslav Berka, který hrál na klávesové nástroje. Kapela pro něj byla nesmírně důležitá, a když kdysi Petr Janda oznámil její rozpad, byl to podle Blesku právě Berka, kdo svého kolegu nakonec přemluvil k tomu, aby kapela nadále vystupovala. Jenže postupem času Berka namísto hudby začal tíhnout k sázení. A to mu zničilo život. V pouhých 42 letech, v roce 1987, se ve sklepě svého domu oběsil.

Zákeřné nemoci

Jan Antonín Pacák vstoupil do povědomí širší veřejnosti v roce 1965, když coby bubeník nahradil v kapele Olympic Františka Ringo Čecha. Hudba ho ale dlouho nebavila, a tak v roce 1971 kapelu opustil a věnoval se výtvarnému umění. V pozdějším věku začal bojovat s leukémií, které v roce 2007 podlehl.

I bubeník Petr Hejduk se proslavil díky kapele Olympic. V ní působil od začátku 70. let. Po nějaké době ovšem kvůli údajným neshodám skupinu opustil. Zaměřil se na sólovou kariéru. A když zrovna nehrál, pracoval u záchranky jako řidič. V 90. letech se u něj objevila rakovina. Zemřel v pouhých 45 letech.

Náhlá smrt

Naposledy krutá ruka osudu na kapelu Olympic sáhla v roce 2013. Tehdy skupina přišla o svého bubeníka Milana Peroutku staršího, který s Olympic hrál od roku 1986. Fanoušci i kolegové zůstali v absolutním šoku. Peroutka totiž nebyl nijak nemocný a zemřel zcela náhle poté, co se vrátil z jednoho koncertu domů. Na schodech před domem upadl a při pádu si způsobil fatální zranění.

Související články