Moučková byla nejprve rozhlasovou moderátorkou a pak nastoupila do televize, kde byla hlavní tváří zpravodajské relace. V roce 1968 ohlásila z obrazovky okupaci Československa vojsky zemí Varšavské smlouvy.

Později popisovala, jak za ní stáli dva sovětští vojáci a dýchali jí se samopaly v rukou na záda. „Říkala jsem si: Co si to dovolují, ti šmejdi, překročit hranice jiného výsostného státu, to je něco tak strašného,“ vzpomínala.

Armáda posléze vypnula vysílač a Moučková byla ze studia odvedena. Měla však odvahu, a tak se zapojila do protiokupačního vysílání z Hloubětína, jenž trvalo přibližně týden. Po vyhazovu z televize mohla dělat akorát tak uklízečku či prodavačku.

Velký televizní návrat se konal v 90. letech, kdy začala moderovat Objektiv. I v pozdním věku zasahovala do současného dění. „Já jsem vyděšená, ano. Jsem vyděšená, že po jednapadesáti letech od 68. roku a 30 let od sametové revoluce jsme v situaci, v které jsme,“ uvedla zhruba před rokem pro Výzvu Seznamu.

„To jest, že pan prezident si dělá, co chce. Že pan Babiš vládne téhle zemi jako ministerský předseda a nikdo nic nedělá,“ dodala. Byla účastnicí demonstrace pořádané spolkem Milion chvilek pro demokracii, kde byla jednou z hlavních řečnic.

Pro mnohé byla jakožto odvážná žena vzorem. „Jsem silná osobnost, která unese spoustu věcí. Také jsem si toho sobě v životě dost nakládala. Myslím, že mým životním krédem je být spravedlivá. Když se nad tím víc zamyslím, tak je to jednoduché - nelhat a nekrást,“ řekla ČTK Moučková v roce 2013.

V televizi působila Moučková už od jejího vzniku. „Od roku 1952 jsem hlásila v rozhlase, ale televize mě jako nové médium zajímala,“ přiznává. Médiím se věnovala celý život a nikdy, pokud nebyla donucena, je neopustila.

Po revoluci začala kromě Objektivu působit také jako zprávařka v pražské Svobodné Evropě. V roce 2013 získala cenu Arnošta Lustiga za udržení a rozvoj hodnot, jakými jsou odvaha a statečnost, lidskost a spravedlnost.

„Každý z nás je ale jinak silný, s tím jsme přišli na svět. A tak neodsuzujme ty slabší,“ řekla po získání ceny Arnošta Lustiga. Ve stejném roce jí prezident Miloš Zeman udělil medaili Za zásluhy. Moučková zemřela ve věku 92 let.