Místo a čas rozprášení peněz se dověděli pouze držitelé kartiček, které Kazma rozdával k lístkům do kina na svůj první snímek. Ti se poté mohli dostavit s taškami a peněz si nasbírat, co hrdlo ráčí. Na jejich uvážení poté bylo, zda obnos poputuje do jejich peněženek, nebo jej pomocí QR kódu věnují charitativní organizaci Donio.

Každá bankovka byla kódem přiřazena ke konkrétnímu příběhu z charitativního webu. Kolik z nálezců se ale rozhodlo skutečně pomoci a nenechat si peníze pro sebe, v tuto chvíli není vůbec jisté.

Akce si všimla i zahraniční média


“My jsme v tuto chvíli zatím neanalyzovali, kolik příspěvků přišlo nebo jaká byla návštěvnost. Určitě něco přibylo, to je jasné, ale zatím nevíme. Věřím, že budeme vydávat nějaké prohlášení buď my, nebo Kazmův tým, jak tato akce dopadla,” sdělila webu Antiyoutuber.cz PR specialistka serveru Donio Cristina Carmen Baron.

Kamil Kazma Bartošek si za tento krok vysloužil tvrdou kritiku. Poté, co nikdo nedokázal prolomit tajný kód k trezoru v pražských Holešovicích, kde byly peníze původně umístěny, nějakou dobu zvažoval, co s pohádkovou sumou udělá. Řada celebrit a influencerů ho přitom vyzývala, aby ji věnoval na dobročinné účely.

Výzva Lucie Šlégrové nezabrala

Nejvíce se mluvilo o malém chlapci Martínkovi, který potřebuje velice nákladnou léčbu v hodnotě zhruba 100 milionů korun. Tu ale pojišťovna neproplácí, a tak se pro něj pořádala dobročinná sbírka. Řada celebrit, ale i zástupců z veřejnosti, se domnívala, že by měl právě tohoto chlapce Kazma podpořit.

Svérázně ho k tomu vyzývala například modelka Lucie Šlégrová, která nabízela, že mu výměnou přijde uklidit byt. “Pokud Kazma vyndá prachy a přidá je, tak mu osobně přijdu vyšůrovat celý byt, i okna mu umyju, boty naleštím, hajzlík vyštětkuji... a Jirka mu uvaří svíčkovou,” přišla veřejně se skutečně lukrativní nabídkou. Ta ale nebyla vyslyšena a miliony skončily rozeseté na poli.

Související články