Kam se poděla princezna ze mlejna? Dnes byste Elišku už nepoznali

Andrea Černá a Radek Valenta v pohádce Princezna ze mlejna
Prohlédněte si všechny fotografie (14)

Každý herec má v životě jednu zásadní roli, která je jiná a výjimečnější než ty ostatní. Takovou měla i Andrea Černá. Touto rolí máme samozřejmě na mysli její legendární princeznu ze mlejna. Krásná mladičká Andrejka ztvárnila nevinnou Elišku a zaryla se statisícům diváků do srdcí! Bohužel, byla to sice zásadní, ale taky poslední větší role této herečky. Co je s herečkou dnes a jak vypadá? 

Od uvedení pohádky Princezna ze mlejna do kin uběhlo už 25 let a po hlavní představitelce jako by se slehla zem. Role Elišky jí přinesla krátkodobou slávu, další výrazné role se ale nehrnuly. Herečka Andrea Černá se stáhla do plzeňského divadla a do televize či filmu se už nedrala.

Teprve v roce 2013 se objevila v televizním seriálu Ordinace v Růžové zahradě jako zdravotní sestřička Helena Hradecká. Někdejší mlynářskou dcerku Elišku by už v ní ale nikdo nehledal, a to nejen proto, že během natáčení Princezny ze mlejna nosila blonďatou paruku. Kdykoli ji fotografové zastihli nenalíčenou, bylo vidět, že má v obličeji strhané rysy a její krása už tak nezáří.

Andrea Černá v pohádce Princezna ze mlejna

Sympatický úsměv a dolíčky ve tváři jí ovšem zůstaly a nevinný pohled očí naznačuje, že v sobě nosí dobráckou duši. Svědčil o tom ostatně i jeden z mála obsáhlejších rozhovorů, který poskytla tisku. "Karel Čapek řekl, že umění má být člověku osudem, ne profesí. Nejsem herečka proto, abych byla slavná a bohatá," prohlásila skromně.

Roli Elišky z úspěšné pohádky Andrea kupodivu nepovažuje za svou stěžejní. "Asi spíš než jedna role pro mě byla nejdůležitější inscenace Drobečky z perníku, kdy jsem v přímém provozu viděla a pochopila, jak premiérou inscenace nekončí. Nepodařilo se nám během zkoušení stihnout vše, co hra vyžadovala, ale po premiéře během repríz se nám zadařilo dotvořit, co bylo třeba a dostát všem jejím nárokům," vysvětlila herečka, pro kterou jsou divadelní prkna životní prioritou.

Co se týče vztahů, pohádkový scénář jí v reálném životě souzen nebyl. Ve svých 42 letech je stále svobodná a bezdětná, toho pravého "chasníka" se jí nepodařilo potkat. Jak se na filmové Elišce podepsal zub času, prozrazuje fotogalerie.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky