Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam moderátor Aleš Cibulka utekl s partnerem?

Populárního moderátora a spisovatele Aleše Cibulku vyzpovídala Zita Marinovová, redaktorka společenského týdeníku STORY. Dozvěděla se například kam a proč utekl se svým partnerem Michalem hned po svátcích.

S Alešem jsem se sešla, sotva vybalil kufry ze své poslední dovolené. Trochu jsem se podivila, kde na ni vzal při svém pracovním nasazení a soukromých povinnostech čas... „No počkej, to byla zasloužená dovolená skoro po dvou letech! V diáři jsme si s Michalem tenhle týden hýčkali skoro rok, tak jsme si malinko vyrazili vyhřát kosti. Ta zima už je opravdu dlouhá.“

Zdroj: archiv Story a Smagpix.com

Prozraď mi, kdepak jste byli...

Kdysi jsme pravidelně vánoční svátky a Silvestra trávívali u kamarádky v Dominikánské republice, ale tam se na jeden týden opravdu nedá letět. Než se po čtrnáctihodinovém letu rozkoukáš a srovnáš si čas, už abys balila na cestu zpět. Zmizeli jsme tedy „blíž“, na Kanárské ostrovy. Vlastně jsme zůstali doma v Evropské unii. 

Zima v roubence už se vám omrzela? Pamatuju si, že když jste si ji pořídili, skoro jste z ní nevytáhli paty.

Omrzela? Tak to vůbec ne! V naší roubence jsme prožili Silvestra i Vánoce a hned po návratu jsme tam zase vyrazili. Tahle radost nejen že trvá, ale je stále silnější. Pravidelně už obcházíme zahradu, jestli někde nevystrkují hlavičky sněženky, už aby tu bylo jaro. S prvním sluníčkem vytáhneme ze stodoly zahradní nábytek, v roláku si k němu sedneme, uvaříme si něco dobrého a řekneme si celí promrzlí, že zima už je konečně pryč.

Takže u moře se nemůžeš válet dlouho, už proto, že na TV Barrandov moderuješ každodenní pořad – vědomostní soutěž. Je pro tebe zajímavé testovat tímto způsobem své vlastní znalosti?

Zdroj: archiv Story a Smagpix.com

Musím se přiznat, že mě to moc baví. Představ si, že už jako malý jsem doma podobné soutěže pořádal. Soutěžící stále stejní – máma, táta a brácha. Vlastně už jako dítě jsem si doma hrával „na Rosáka“. Teď se mi to splnilo i v práci. Tahle nabídka mě vážně moc potěšila a ještě větší radost mám z toho, že se sešel skvělý a profesionální tým a hlavně – že jsme se strefili do vkusu televizních diváků. Takový pořad, původní česká soutěž, tady už dlouho chyběl. Poslední dobou odpovídám dnes a denně na otázky typu: „Co ten pan David, postoupí do dalšího kola? Nebo už ho někdo vyřadí?“ „A co ta sympatická řidička tramvaje, kolik si nahraje peněz?“ Jsem rád, že Česká tajenka diváky zaujala.

A jak si vedeš ty? Vyhrával bys být v roli soutěžícího?

Řeknu ti, že bych si rád někdy vyzkoušel, jaké to je být v pozici soutěžícího. Mně se pochopitelně na mém monitoru ukáže okamžitě tajenka celá. Proto si kolikrát v duchu říkám: „Ježišmarjá, jak to, že oni ještě nevědí, vždyť je to tak jednoduché!“ Mně se to ale mluví, já vidím správnou odpověď.  

Chtěla jsem se tě už několikrát zeptat, zda doma používáš kalendáře pro pamětníky, jichž jsi autorem...

No samozřejmě! A víš, co je zajímavé? Když si převrátím aktuální stránku kalendáře, znamená to, že jsem na ní pracoval před více než rokem. Já jsem ti kolikrát tak překvapený, co jsem tenkrát napsal! Navíc mezitím už vznikají kalendáře na příští rok, takže v tom mám pěkný guláš. Na zapisování poznámek mám ale diář, přece si nebudu do svých kalendářů něco škrábat, že.

Zdroj: archiv Story a Smagpix.com

Hodláš se přeorientovat třeba na kalendáře pro „nepamětníky“? Zásoba starých filmů a s nimi spojených osobností přece není neomezená.

To už jsem před třemi lety udělal. Letos vyjde už pošesté Cibulkův kalendář pro filmové pamětníky (ten se zabývá filmy a herci 30. a 40. let minulého století) a počtvrté Cibulkův kalendář pro televizní pamětníky, v něm jsou herci, zpěváci či moderátoři, kteří v daném roce slaví kulatiny. V roce 2014 jich budou víc než dvě stovky. 

Máš oblíbené filmy natočené dejme tomu po roce 1990?

Zrovna nedávno jsem o tom přemýšlel. Zmíněné pamětnické filmy prověřila doba. Premiéru měly před osmdesáti lety a líbí se dodnes. Které současné snímky se budou promítat v roce 2090? To už nezjistíme. Ale pokud se ptáš na české filmy, samozřejmě vznikly skvosty. Mám na mysli třeba Svěrákovy, některé Hřebejkovy, ty mám rád. Vzniká i celá řada nádherných televizních filmů. Mám jistotu, že pokud je pod nimi podepsán Jirka Strach, Karel Smyczek, Hynek Bočan, Zdeněk Zelenka, nebude to nic špatného... Jejich jména jsou pro mě zárukou kvality.

Co dalšího má Aleš Cibulka v plánu? Chystá se hrát ve filmu nebo napsat knihu? Čtěte v novém čísle společenského týdeníku Story.

Právě je na stáncích nové číslo společenského týdeníku STORY

V novém čísle najdete:

  • Rozhovory: Vlaďka Erbová, Aleš Cibulka a další
  • Skvělé modely, kterými zazáříte ve společnosti jako celebrita! 
  • Exkluzivní pohled do vztahů, domovů, šatníků i ledniček slavných lidí.
  • Spoustu nových skvělých rubrik!

     A cena? Jen 19 korun!

 

Zdroj: archiv Story

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU