České hlasy Nastěnky a Ivánka z Mrazíka: Zoufalý příběh dvou nešťastných manželů

Mrazík
Mrazík
Zdroj: ČSFD
Mrazík

Eva Klepáčová měla velmi jemný projev a právě díky němu mohla dabovat Nastěnku v ruské pohádce Mrazík. Ivánka namluvil její manžel Josef Zíma. Zdánlivě idylický pár ale neměl jednoduché manželství. Však se také Klepáčová pokusila spáchat sebevraždu. Král české dechovky svoji ženu dodnes postrádá.

Na povrchu bylo vše dokonalé. Lidé je považovali za krásný pár, kterému se téměř nikdo nemůže vyrovnat. Skutečnost byla ale jiná. Evu Klepáčovou znali jako divokou Káču z pohádky Hrátky s čertem. Josef Zíma byl pan zpěvák, ale také princ Radovan z pohádky Princezna se zlatou hvězdou.

Nejprve zažívali růžové období, kdy se nemohli jeden druhého nabažit. Přes šílený počet fanynek Josefa Zímy mu Eva věřila, a to i přesto, že jim obléhaly dům na Vinohradech.

Eva tomu nevěnovala pozornost a v klidu dále vykonávala svoji profesi. Kvůli jemnému hlásku mohla dabovat Nastěnku ve slavné ruské pohádce Mrazík, Zíma pro změnu namluvil Ivana. Později se stalo ale něco, co navždy poznamenalo jejich život.

Josefa Zímu fanynky milovaly, on ale miloval svoji Evu

„Byl jsem na vojenském cvičení a vracel se ze Strakonic autem do Prahy. Na moment jsem usnul a narazil do stromu. Těžce se zranila zpěvačka Judita Čeřovská a režisér Jiří Jungwirth, který později zemřel. I já a třetí pasažérka jsme měli vážná zranění,“ vzpomínal Zíma.

Tragická nehoda způsobila Evě psychický šok. Měla pocit, že v jejím životě už nic nemá smysl. Dokázala to činem, když chtěla skočit s několikaměsíční dcerkou z jejich společného domu. Dceru Zuzanu jí vyrvala z náručí matka. Evu zachránilo elektrické vedení pro tramvaje.

Hlasy Evy Klepáčové a Josefa Zímy zná každý 

Poté, co ji lékaři dali dohromady, začala trpět maniodepresivní psychózou. Její stav se zhoršil po roce 1986, kdy nesměla vystupovat kvůli svým politickým názorům. Zdravotní problémy se jen zvětšovaly a podle lékařů, kteří ji ošetřovali, pro ni byla smrt vysvobození. Sám Zíma říká, že se dodnes cítí divně, když už tam jeho Eva není.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky