Oblíbený umělec Josef Somr zemřel na rakovinu plic v Nemocnici na Pleši, kde mu do posledních chvil po boku stála manželka Alena. Tu si vzal roku 2012 a předtím žil s její sestrou Zuzanou, která zemřela na rakovinu. Hercovou první manželkou však byla herečka Eliška Kuchařová. Ta se kvůli němu rozvedla s režisérem Karlem Kachyňou.

Další velkou láskou byla v Somrově životě Evelyna Steimarová, tu mu přebral kolega Bolek Polívka. Dlouho žil i s herečkou a spolužačkou z JAMU Libuší Billovou. S žádnou z osudových žen však neměl Josef dítě. Za celý život se potomka nedočkal.

Udržoval vztah s nejmladším bratrem Tomášem

Hezký vztah ale udržoval s rodinou svého mladšího bratra Tomáše. Ta za ním pravidelně jezdila do Prahy. Herec mu totiž po smrti otce nechal celý rodný dům, na úkor manželky po nejstarším bratrovi Antonínovi, který nešťastně zemřel.

„Nechtěl dům, nechtěl peníze, prostě nic. Ale byl pro, aby rodný dům měl jeho pokrevní bratr, ne přivdaná švagrová, tedy moje mamka,“ prozradil Blesku Somrův synovec Pavel.

Po zánětu slinivky vystrčila drápky rakovina plic

Tomáš byl velmi rád, jak se k přání tatínka Josef postavil. Manželka po nejstarším Antonínovi však měla s rozhodnutím problém. Vztahy v rodině tak ochladly a jistí členové se mezi sebou přestali stýkat.

V roce 1996 herec prodělal smrtelně nebezpečný zánět slinivky, kdy lékaři nedávali rodině žádnou naději. On ale utekl hrobníkovi z lopaty a uzdravil se. Začal se šetřit, ale i tak díky tomuto onemocnění započaly všechny následné zdravotní problémy. Nakonec zemřel na rakovinu plic 16. října 2022.

Související články