Josef Somr je herec, který nejraději tráví čas ve společnosti, ale to nyní nemůže. S manželkou Jaroslavou je tedy hlavně doma. Oba si uvědomují, jak je pro ně pandemie koronaviru nebezpečná a snaží se všechna opatření bez výjimky respektovat.

„Jsme s manželkou doma a nikam nechodíme. To je děsné, co se v tom současném světě děje. Děkuji za zájem, buďte zdrávi!“ řekl deníku Aha smutný Somr známý z filmu Tři veteráni. Ten by nejraději trávil čas jinak, než mezi čtyřmi stěnami.

„Chybí mi jít mezi lidi a na sklenku dobrého vína. Ta dobrovolná karanténa je strašná!“ zoufá si herec, jenž je zvyklý na společenský život. Teď si musí vystačit jen se svojí manželkou. V roce 2011 pochoval Somr svoji životní družku Zuzanu Šavrdovou, která prohrála boj s rakovinou.

Po její smrti se o Somra začala více starat její sestra Jaroslava. Za Somrem jezdila víc a víc a jednoho dne už zůstala. Pět let po smrti Zuzany si Somr Jaroslavu, tedy její sestru, vzal. „Oženil jsem se na jaře, ale víc nepovím,“ řekl dle Blesku stručně.

Jistě nepočítal, že s ní bude muset být jednou zavřený doma. Není ale zdaleka sám. I ostatní musí dodržovat přísná opatření. Za zdmi svých bytů museli zůstat i jiní umělci, kteří spadají do kategorie starších ročníků. Snášet to musí třeba Jiřina Bohdalová.

„K moři se v žádném případě nechystám. Jsem docela poslušná. Jednak jsem riziková, jednak si myslím, že lidé, kteří tomu nerozumí, by do situace neměli vůbec mluvit. Je třeba srazit kufry a poslouchat, jinak se z toho nedostaneme,“ svěřila se Bohdalová webu extra.cz

„I ve zdravotnictví jsou různé obory, ale nemohou si do toho navzájem mluvit. Lidé ale dnes kecají do všeho. Měli by zavřít Facebooky a Instagramy, nebo jak se to všechno jmenuje,“ vyzývala Bohdalová národ ke slušnosti.

„A i novináři by se měli vzpamatovat a dávat do novin víc pozitivních zpráv. Ty negace aby prase vydrželo. A do prčic, ať už se politici přestanou hádat! Stejně jako za bolševika tu máme zase společného nepřítele,“ konstatovala.

Covid-19 měla shodou okolností i její dcera Simona Stašová. „Nebudu říkat, že je to lehká chřipečka. Taky už je mi pětašedesát, tak to na mně bylo znát. Nekašlala jsem, ale všechno mě bolelo, hlavně záda, nevěděla jsem, jak si mám lehnout. Jsem typ, který hodně spí, a skutečně jsem šestnáct hodin denně prospala,“ popsala průběh onemocnění pro web super.cz. Stašová, která je moc ráda, že je to za ní.

Její dcera Simona Stašová covid-19 prodělala