Iveta Bartošová se narodila 8. dubna 1966 a zemřela 29. dubna 2014. Na konci to dubna to bude přesně deset let, kdy se oblíbená zpěvačka rozhodla všechna svá trápení ukončit skokem pod vlak.

Fanouškům ovšem i po letech stále velice chybí a stejně tak svému poslednímu manželovi, Josefu Rychtářovi, který na svou životní družku stále s láskou vzpomíná.

„Ano, je to tak, blíží se desáté výročí a nedožité narozeniny Ivetky. Víte co, nedá se na ni zapomenout. Já na ni vzpomínám nejen, když je nějaké výročí, nebo 29., kdy došlo k té tragické události, která se dle mého nikdy neměla stát, ale Ivetka se takto rozhodla. Bolest zůstává a můžu vám říct, že nic na světě tu bolest nezmírní, ačkoliv se snažím žít normálně a mám partnerku, v mým srdci a myšlenkách je ale Iveta stále,“ svěřil se vdovec.

Ačkoliv manželství s Bartošovou nebylo vždy zalité slunce, Rychtář si uchovává v srdci hlavně pozitivní zážitky. „Prožili jsme spolu spoustu krásných chvil a věcí i zážitků, samozřejmě tam bylo i pár mráčků, ale zasáhla mě natolik, že zapomenout nejde,“ říká podnikatel, který má urnu zpěvačky vedle postele.

Byl to pouze krutý sen

„Když usínám, tak v ložnici mám její urnu s její fotkou a andílkama, tento snímek byl součástí jejího pohřbu a denně na něj koukám, než jdu spát. Ale i kdybych ji tam neměl, tak ty myšlenky by stejně přišly. I když se snažím na to nemyslet, tak se mi často objevuje ve snech, pak se probudím a jsem naštvaný, že to není realita a byl to pouze krutý sen,“ přiznává Rychtář.

Vdovce jsme se také zeptali, co říká na nový seriál Iveta, který aktuálně běží na platformě Voyo.

„Včera jsem zrovna mluvil s panem Michalem Samirem a ten řekl jednu velikou pravdu, že jsem Ivetu opravdu miloval a miluji ji dodnes. Nikdy jsem neodešel, ani když tam byly ty mráčky. Nikdy jsem to nevzdal,“ pochválil Rychtář režiséra minisérie o jeho zesnulé ženě. Zároveň ale dodal, že není zrovna nadšený z obsazení a Anička Fialová není Bartošové příliš podobná.

„Vím, že je těžké najít dvojníka, ale ta hlavní herečka jí není podobná, ale obsazení celkově mi nesedí. Když jsem viděla například pořad Tvoje tvář má známý hlas, kde dokázali lidi přeměnit k nepoznání, a co nejblíže původní hvězdě, zde jsem to trochu postrádal,“ postěžoval si Josef s tím, že je velice zvědavý na svou postavu.

„Mě by měl hrát pan David Prachař, který je velikou osobností, takže jsem vlastně zvědavý,“ těší se Rychtář.

Celých deset let prý každý měsíc chodí navštěvovat památeční místo, kde se zpěvačka rozhodla spáchat sebevraždu.

„Když se to neštěstí stalo, nechal jsem vybudovat pomník v Říčanech, další dva jsou v Uhříněvsi. Jeden je u kolejí a druhý přímo na místě neštěstí, kde se to stalo. Chodím tam každý měsíc 29., kromě února, ačkoliv letos byl přestupní rok. 29. je nejen datum mého narození, ale hlavně si vždy vzpomenu na Ivetku,“ uzavřel.