Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pepa z MasterChefa promluvil o vztahu s otcem: Nic mu nevyčítám...

Josef Nemrava, MasterChef Česko
Josef Nemrava, MasterChef Česko
Zdroj: Instagram
Josef Nemrava, MasterChef Česko

Příběh Pepy Nemravy mnohé až dojímá. Vždycky chtěl být kuchařem, ale po vysoké škole, do které ho dotlačil otec, nastoupil do rodinné firmy, protože se to tak nějak sluší a patří. Nyní si konečně plní svůj sen v soutěži MasterChef Česko a chce se stát profesionálním kuchařem.

Josef Nemrava pochází z města Borovany, kde se věnuje hlavně své rodině. Manželce a dvěma dcerám často a rád vaří. Konec konců právě tohle je jeho sen. Vařit pro ty, které má nejraději. Jak by jeho podnik měl jednou vypadat, ví moc dobře.

„Já mám jasnou vizi o svojí restauraci. Měl by tam být přímý kontakt toho kuchaře, což bych měl být já, s tím hostem. Ne, že tam přijde 400 hostů denně, ale byla by to restaurace jen pro 15 až 30 lidí, kde já si s těma hostama budu povídat a u toho jim budu připravovat to jídlo. Třeba degustační šestichodové menu a v tu chvíli se s těch hostů budou stávat moji přátelé. V mé restauraci se prolne přátelství a jídlo,“ svěřil se v MasterChefovi Pepa.

O své restauraci má jasnou vizi

Jeho sen mu však zhatila současná situace, kvůli které se nemůže rozvíjet. Pracuje tedy alespoň na projektu Sele ví. Projekt založili s další soutěžící MasterChefa – Viki Hradílkovou. Na jejich webu najdete nespočet receptů. Ať už odlehčených nebo hutných a poctivých.

„Projekt Sele ví vznikl v průběhu soutěže MasterChef, kdy jsme s Viki Hrazdílkovou debatovali o jídle, rodině, našich vlastnostech a zjistili jsme, že jsme každý úplně jiný,“ prozradil. I proto se v práci krásně doplňují.

V MasterChefovi soutěží již podruhé

Sen o restauraci je tedy bohužel pro něj zatím odložen. „Vzhledem k situaci, která nastala kvůli koronaviru, svůj sen o restauraci zatím přenáším do projektu Sele ví. Z tohoto projektu by následně v budoucnu měla restaurace vzniknout,“ prozrazuje.

Kuchařem dost možná mohl být mnohem dříve, kdyby nemusel na vysokou školu, kam ho otec tlačil. Pepa by byl odjakživa nejraději v kuchyni, ale musel studovat. Nabízí se otázka, zda otci nevyčítá, že mu cestu prodloužil.

S Viki Hradílkovou má projekt Sele ví

„Otci nic nevyčítám a když to vezmu nyní s odstupem času, tak popravdě nedokážu říci, jestli mi ji prodloužil nebo urychlil. Třeba bych jako vyučený kuchař zasídlil někde v nějaké vývařovně a můj sen o restauraci by se rozplynul. Kdežto jako amatér jsem mohl jít do soutěže MasterChef a díky tomu si sen snad splním,“ věří v to Pepa, který je zkrátka rodinný typ.

„Nejraději vařím pro rozsáhlou rodinu. Mám strašně rád, když se sejdou všichni. Budu vařit pro lidi a budu šťastnej a spokojenej,“ říká Pepa v MasterChefovi, který se svého snu nehodlá vzdát.

Důkazem toho je, že Pepa už jednou v MasterChefovi soutěžil, ale tehdy neuspěl. To ho neodradilo a přihlásil se znovu. „Zhubnul jsem 46 kilo,“ přiznal. Před porotu se podruhé postavil jako nový člověk. Člověk, co se nezastaví před ničím.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky