Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Josef Melen: Nejsem zatrpklej

Zdroj:

Roztomilý chlapeček, který zpíval „Né, pětku ne!“, oslaví příští rok 40. narozeniny a jeho první nahrávka, písnička Moucha, třicetiny. Muzice se Josef Melen (39) věnuje dodnes.

Tatínek cvičil na akordeon a na kytaru. Když viděl, že syn by se rád zapojil, dal mu kastroly a vařečky. „První bicí jsem pak dostal jako pětiletý a o rok později jsem začal hrát v rodinné kapele Rytmus,“ vzpomíná Josef na muzikantské začátky.

Neznamená to ale, že bych byl zatrpklej, jsem rád, že mám na co vzpomínat.“ Živil se jako moderátor v rádiích pod pseudonymem Jan Alan. „Nechtěli mít nic společného s normalizačním zpěváčkem.“ Jako muzikant prorazil až po roce 2000. V USA, Jihoafrické republice, Německu a Rakousku. „Na základě konkurzů, nikoho nezajímala moje minulost. Dělal jsem hudební produkci a hostoval na několika deskách coby klávesista a aranžér.“

Dvojnásobný táta

Vedle muziky se zabývá bezpečností silničního provozu a prevencí. „Tři roky jsem byl moderátorem BESIP týmu ministerstva dopravy a dal jsem dohromady preventivní program, který připravuje programy pro děti od prvních tříd po dospělé.“ Můžete se s ním setkat i na sportovních akcích.

Své dva syny, Josefa (17) a Michala (6), nechává, aby si našli vlastní cestu. „Pepík je sice muzikální, ale když mu bylo deset, nepřesvědčoval jsem ho, abychom udělali remix mých starých skladeb. Druhý syn má těžkou sluchovou vadu, takže o zpívání nemůže být řeč. Cvičíme rytmiku, třeba včera jsme se vyblbli u klavíru.“

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky