Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Bebarová o prvním setkáním s Maršálkem: Jsi zjev! a vyhodila jsem ho ze šatny

Tereza Bebarová
Tereza Bebarová
Zdroj: Profimedia

Tereza Bebarová a Josef Maršálek se poprvé setkali při natáčení pořadu Peče celá země. Byť to na začátku vypadalo, že si spolu nebudou rozumět, nakonec k sobě cestu našli. Chvíli to ale trvalo.

Pro Bebarovou bylo natáčení velmi obtížné, jelikož měla miminko, které jí hlídala maminka. Bylo to takřka jediné, na co se Bebarová soustředila. Když pak poprvé viděla Josefa Maršálka coby věhlasného pekaře, vůbec ji to nezajímalo.

„Když jsem Pepu poprvé viděla, sdělila jsem mu, že je zjev, a hned potom jsem ho vyhodila ze šatny. Potřebovala jsem totiž umístit do místnosti vedle sebe maminku, protože jsem tam měla s sebou malé dítě,“ prozradila Bebarová v Českém rozhlasu.

„A potom jsem pana mistra Maršálka celých pět týdnů v podstatě nevnímala, protože jsem jenom kojila, běhala do stanu moderovat a potom zase kojila. To, že je tam nějaký pan Maršálek, mi došlo, až když jsem viděla pořad v televizi,“ přiznává moderátorka stejnému zdroji.

Tereza Bebarová Tereza Bebarová Zdroj: profimedia.cz

Během natáčení pořadu se na place utvořila skvělá parta a Bebarová nelitovala, že do projektu šla, naopak. Vytvořila si tam přátelské vazby, které jí vydrží celý život. Později propadla i sladkému, kterého se původně chtěla vzdát.

„Byl to pro mě úplný opak toho, co já žiju. Vždycky jsem se sladkému, bílé mouce a máslu vyhýbala. Říkala jsem si tedy, že se při natáčení budu na sladkosti jenom dívat a v duchu si říkat, že je to všechno velmi nezdravé,“ řekla Bebarová, co měla v plánu.

To ale nevyšlo. „Nakonec to dopadlo všechno jinak. Společně jsme ochutnávali, ujížděli jsme na cukru všichni a bylo to nesmírně krásné,“ tvrdí.

Josef Maršálek Josef Maršálek Zdroj: Profimedia

„Dnes se spousta lidí ohání mantrami, že když budeme jíst třeba jenom avokádo, zůstaneme zdraví. Z jídla se stalo nové náboženství, a to je špatně. Cukr je totiž součástí našeho života od pradávna a všechno má být v rovnováze. Moučníky i chleba mohou být v rozumné míře součástí zdravého životního stylu,“ myslí si Maršálek.

„Pepa má pravdu. Moje babička málo jedla, málo pila a hodně chodila. Ono je to hlavně o nastavení a střídmosti a harmonii,“ doplňuje ho Bebarová.

„Dnes se říká, že stres je nový tuk. Mnoho lidí jí hodně proto, že žijí v permanentním stresu, a s tím souvisí i mentální poruchy jako anorexie nebo bulimie. Je to komplexní problém, a proto by se lidé měli podívat hlavně na to, kdo jsou, a mít život v rovnováze,“ uzavírá rozhovor Maršálek.

zdroj: Region.rozhlas.cz

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky