V Nemocnici Na Homolce ještě stále leží v umělém spánku Josef Laufer. Původně šel přitom jen na operaci srdce, při které mu začaly selhávat orgány. Veřejnost netuší, v jaké stavu ve skutečnosti Laufer je. Dcera Ester se k tomu příliš vyjadřovat nechtěla.

Producentovi Divadla Broadway Oldřichu Lichtenbergovi ale přeci jen něco prozradila. „Pořád je všechno při stejném. Josef Laufer zatím probuzený není, ale klinické testy vycházejí pozitivně. Je to dlouhodobý proces. Od dcery Ester mám zprávy, že nikam nespěchají, nesmí se to urychlit,“ řekl Lichtenberg webu eXtra.cz.

Josef Laufer je v Nemocnici Na Homolce

Někteří mají o příčinách jeho problémů jasno. „Obávám se, že Pepík přehnal ty narkózy, vždyť on byl jinak zdravý jak rybička,“ řekl kolega Laufera, Pavel Větrovec pro deník Aha. Celá rodina se o Laufera bojí a přeje si, aby už se navrátil do normálního života.

Nejvíce se o něho stará právě Ester. Vzhledem k pandemii koronaviru k němu jeho rodina nesměla. „Samozřejmě tatínkovi můžu akorát poslat muziku a takové věci, ale jinak ta moje asistence je limitovaná, a tím pádem je to všechno komplikovanější,“ řekla pro Top Star jeho dcera Ester.

Je stále v umělém spánku

Ta to má složité i s maminkou, za kterou se také nemůže jít podívat. „Máma je v rehabilitačním zařízení, takže je to taky komplikované,“ dodala Ester. V dobrý konec však věří a nikdy nepřestane. Její tatínek má přece tuhý kořínek.

Laufer byl odjakživa bojovník a překypoval energií až do pozdního věku. V Divadle Broadway se svým výkonem vyrovnal i mladším ročníkům. Jeho žena doufá, že se bude moci zase na pódia vrátit. Teď se strachuje ona o něj. Dříve to bylo naopak.

Dcera Ester má starosti

Kostýmní výtvarnice Irena Greifová prodělala před lety toxický šok. Laufer se bál, že už se nikdy nevrátí do normálního života. Každý den za ní chodil a mluvil na ni. Ona ho zřejmě vnímala, ale neodpovídala. „Je to velmi špatné, bez přístrojů nepřežije,“ svěřil se tehdy Laufer Blesku.

Po zázračném probuzení z kómatu se Greifová musela všechno učit znovu – polykat, mluvit i chodit. Zpěvák, který se proslavil hitem Sbohem, lásko, já jedu dál, jí byl oporou. „Jsem opravdu strašně moc šťastný, že se nám Irenka vrátila do života. Bez ní jsem nebyl,” řekl tehdy Laufer.

Nyní je v podobné situaci Greifová, která si nechce připustit, že by se Laufer nevrátil. „Je přesvědčena, že to není s Pepíkem vážné a že se jen zotavuje po operaci,“ řekla Aha novinářka a překladatelka Lena Jiránková. Snad se Greifové přesvědčení vyplní a Laufer se opravdu brzy zotaví.