Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Josef Laufer stále bojuje: Dcera Ester už ví, co bude dál

Josef Laufer
Josef Laufer
Zdroj: Profimedia
Josef Laufer

Už je to rok a půl, kdy se herec a zpěvák Josef Laufer vydal do nemocnice kvůli operaci srdeční chlopně. Během zákroku však nastaly komplikace a u oblíbeného umělce došlo k zástavě srdce. Lékařům se sice podařilo Laufera zachránit, ten se ale do dnešního dne nachází v umělém spánku, za kterého se stále plně neprobudil. Jeho dcera Ester ví, co bude následovat. 

Nazpíval mnoho známých písní, ztvárnil spoustu úžasných rolí a má tisíce fanoušků. Herec a zpěvák Josef Laufer svým příznivcům i rodině dělá velké starosti. V březnu roku 2020 totiž nastoupil do nemocnice kvůli operaci srdeční chlopně, během které u něj bohužel došlo k zástavě srdce. A přestože mu pohotoví lékaři zachránili život, kvůli komplikaci se umělec dodnes nachází v umělém spánku. Zdravotníkům se sice před časem podařilo Laufera částečně probudit, jeho zdravotní stav se ale dle všeho nijak výrazně nelepší. 

Vidí, ale nevnímá

Laufera v nemocnici nejčastěji navštěvuje jeho dcera Ester, která dělá vše pro to, aby její tatínek nabyl plného vědomí. Jak uvedla pro webu Aha!, pouští mu jeho oblíbenou hudbu, popisuje mu novinky ze života a také mu předává zprávy od jeho přátel. Právě ti mu i přáli k jeho dvaaosmdesátým narozeninám, které s ním dcera oslavila 11. srpna. „Přečetla jsem mu nebo pustila všechny vzkazy od jeho kamarádů a kolegů. Pustila jsem mu gratulaci mámy a vyřídila všechny povzbuzující slova od fanoušků. Nemůže mi sice odpovědět, ale já cítila, že všechno vnímal,” svěřila se zmíněnému webu Ester. 

Umělec se údajně nachází ve vegetativním stavu, což znamená, že má otevřené oči, své okolí ale plně nevnímá. Nemůže komunikovat a polykat. Na druhou stranu má jeho tělo zachovány kmenové reflexy, je tedy schopno dýchat a i jeho srdce pracuje. 

Co bude dál?

Nikdo z Lauferových blízkých neztrácí naději na jeho uzdravení a pořád doufají v zázrak. Zpěvákova dcera Ester přesně ví, jak bude nyní postupovat. „S tátou je to pořád stejný, ale stále bojuje a má chuť žít, a tak bojují lékaři i já,” nechala se ještě slyšet Ester. 

„Dokud to nevzdá on, má smysl se snažit o zlepšení a věřit, že bude líp,” dodala ještě k jeho zdravotnímu stavu. A ve zlepšení věří skutečně všichni. „Byl nesmírně vitální, někdy se sice zdálo, že už vadne jako kytka, ale jakmile vstoupil na podium či kurt, byl k nezastavení. Moc doufám, že sis s ním ještě na kurtu zahraji. Pepo, drž se, myslíme na tebe a držíme ti palce,” vzkázal svému kamarádovi skrze Aha! například Antonín Panenka. 

Josef Laufer má na svém kontě mnoho známých hitů:

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky