Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Laufer je v umělém spánku přes měsíc: Jaká je prognóza lékařů po probuzení

Josef Laufer
Josef Laufer
Zdroj: Profimedia
Josef Laufer

Takhle si to nikdo nepředstavoval ani v nejhorším snu. Josef Laufer šel na plánovanou operaci srdce. Nikdo nemohl tušit, že mu při ní začnou selhávat orgány. V umělém spánku je už přes 30 dní. Co se stane, až se ho lékaři rozhodnou probudit?

Palce mu drží všichni. Kromě jeho přátel také dcera Ester a manželka Irena Greifová. Ta teď zažívá to, co Josef Laufer před lety. Greifová totiž v minulosti prodělala toxický šok a zpěvák za ní každý den chodil do nemocnice.

„Je to velmi špatné, bez přístrojů nepřežije,“ svěřil se tehdy Laufer Blesku. Greifová se všechno musela učit znovu – polykat, mluvit i chodit. „Jsem opravdu strašně moc šťastný, že se nám Irenka vrátila do života. Bez ní jsem nebyl,” radoval se Laufer.

Josef Laufer je v umělém spánku už přes měsíc

Teď je profesí kostýmní výtvarnice ve stejné situaci. Modlí se, aby Laufera lékaři probudili. Největší zátěž to bude pro dceru Ester. Bude mít zajisté všechno na krku. Jistě jí ale pomohou její nejbližší. Pro jeho manželku to však bude obtížné.

„Máma je v rehabilitačním zařízení, takže to je taky komplikované. Samozřejmě tatínkovi můžu poslat akorát muziku a takové věci, ale jinak ta moje asistence je limitovaná, a tím pádem je to všechno komplikovanější,“ svěřila se Ester webu super.cz a vysvětlila tak, jak jí pandemie koronaviru zamezuje v péči o rodiče.

Laufer je sportovec. Vždycky se těšil dobrému zdraví

Za předpokladu, že by byl Laufer probuzen lékaři, pomohl by Ester producent Divadla Broadway Oldřich Lichtenberg nebo klavírista a někdejší kapelník Karla Gotta Pavel Větrovec. To jsou jeho opravdoví přátelé.

„Není v kómatu, normálně spí, Pepa a všechny jeho klinické testy jsou v pořádku. Tak asi si potřebuje jenom víc odpočinout,“ uvedl Lichtenberg pro Top Star.

Až do současnosti pracoval

Ten věří, že se vše v dobré obrátí. V září mělo Divadlo Broadway mít premiéru muzikálu Ostrov pokladů. Kvůli koronaviru byl však termín odložen na neurčito.

"I kdyby nám premiéru neposunul koronavirus, tak bychom ji přeložili na pozdější termín kvůli Pepíkovi. Věřím totiž pevně, že se probudí. On se tak z celého muzikálu těšil, měl z něho obrovskou radost, že tohle bychom mu nemohli udělat," řekl producent Oldřich Lichtenberg pro web super.cz.

Manželka Irena Greifová si přeje, aby se Laufer probudil

Pokud by se zdravotní stav Laufera zlepšil, musela by mu rodina zařídit speciální péči. Jen těžko říct, zda věci budou jako dříve. Spíše se dá předpokládat, že nikoli. Domácí asistentka by byla asi nevyhnutelná nebo by u tatínka musela být Ester 24/7.

V kombinaci s péčí o maminku by se z toho mohla zbláznit, takže v tomto případě přichází v úvahu opravdu placená asistence. Je taky už teď jasné, že v případě probuzení, si bude muset Laufer v nemocnici ještě nějakou dobu pobýt.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky