Josef Laufer byl ještě minulý rok plný života a intenzivně pracoval na dokončení svého muzikálu pro děti Ostrov pokladů.

Hudebník musel v březnu na banální zákrok, během operace chlopně se mu ale zastavilo srdce a lékaři ho museli uvést do umělého spánku.

Od té doby je Laufer v tak zvaném vegetativním stavu, to znamená, že má otevřené oči, při vědomí je ale pouze částečně.

Dcera Ester boj nevzdává, otci pravidelně chodí do nemocnice číst vzkazy

Ačkoliv je stav Josefa Laufera delší dobu neměnný, lékaři a hlavně zpěvákova dcera Ester stále věří, že se uzdraví.

Lauferová za svým otcem dochází pravidelně do nemocnice a pomocí hlasových nahrávek se pokouší co nejvíce stimulovat jeho mozek. "Čtu mu nebo pouštím vzkazy od jeho kamarádů a kolegů. Vyřizuji všechna povzbuzující slova od fanoušků. Cítím, že všechno táta vnímá, bohužel ale stále nereaguje," svěřila se Blesku.

Jednu věc ale Ester nevyzkoušela, její matka, kostýmní výtvarnice Irena Greifová, totiž za svým mužem v nemocnici ještě nebyla. Greifová žije v rehabilitačním ústavu a sama má vážné zdravotní problémy, proto nebyla schopná Laufera navštívit.

Pomůže Lauferovi návštěva milované manželky?

Ester Lauferová se nevdává naděje, že se její otec probudí. Nyní chce vyzkoušet do nemocnice dopravit svou matku. "Mámu tátovi nahrávám a pouštím mu její hlas, ale teď jsem se rozhodla, dokud covid nezačne zase řádit, že ji k němu asi vezmu," řekla Ester výše zmíněnému webu.

Lauferová doufá, že by přítomnost manželky mohla jejímu otci způsobit pozitivní šok a Setkání s Greifovou povede ke zlepšení zdravotního stavu jejího tatínka.

"Táta stále bojuje a má chuť žít, a tak bojují i lékaři a já. Dokud to nevzdá on, má smysl se snažit o zlepšení a věřit, že bude líp," uzavřela.

Související články