Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Josef Laufer je stále v umělém spánku. Po probuzení bude mít dcera spoustu práce

Josef Laufer
Josef Laufer
Zdroj: Profimedia
Josef Laufer

Josef Laufer je stále v umělém spánku. Jeho rodina se modlí, aby se probudil. Takový scénář si totiž nikdo nepředstavoval ani v nejhorším snu. Při operaci srdce mu začaly selhávat orgány a lékaři se ho zatím probudit nechystají. Až se tak stane, jeho nejbližší se nezastaví.

Za předpokladu, že lékaři Josefa Laufera probudí, nejtěžší to bude mít jeho dcera Ester. Ta má starosti už se svojí maminkou Irenou Greifovou, která je v

současné době v rehabilitačním centru. Před čtyřmi roky prodělala toxický šok, což jí způsobilo řadu zdravotních komplikací.

Kostýmní výtvarnici tehdy odvezli na ARO. Laufer za ní chodil každý den a mluvil na ni. Doufal, že ji přivede zpět k životu. Ona ho vnímala, ale reakce se nedočkal. Selhávaly jí ledviny i játra. „Je to velmi špatné, bez přístrojů nepřežije,“ svěřil se tehdy Laufer Blesku.

Chvíle štěstí

Nakonec se vše v dobré obrátilo. Greifová se všechno musela učit znovu – polykat, mluvit i chodit. Zpěvák, který se proslavil hitem Sbohem, lásko, já jedu dál, jí pomáhal, jak jen mohl. „Jsem opravdu strašně moc šťastný, že se nám Irenka vrátila do života. Bez ní jsem nebyl,” radoval se Laufer před lety.

Teď se v obdobné situaci ocitla Greifová, která se modlí, aby se zdravotní stav jejího manžela zlepšil. Manželé jsou více než padesát let a neumí si bez sebe život představit. Velký stres musí pociťovat především jejich dcera Ester.

„Máma je v rehabilitačním zařízení, takže to je taky komplikované. Samozřejmě tatínkovi můžu poslat akorát muziku a takové věci, ale jinak ta moje asistence je limitovaná, a tím pádem je to všechno komplikovanější,“ svěřila se Ester webu super.cz. Kvůli pandemii koronaviru se o ně nemůže starat tak, jak bych chtěla.

Pokud by se Laufer probudil, Greifová by mu mohla dát podporu spíše morální a na Ester by bylo všechno ostatní. Jistě by jí pomocnou ruku podali i jeho dlouholetí přátelé jako producent Divadla Broadway Oldřich Lichtenberg nebo klavírista a někdejší kapelník Karla Gotta Pavel Větrovec.

Vydatný spánek

„Není v kómatu, normálně spí, Pepa a všechny jeho klinické testy jsou v pořádku. Tak asi si potřebuje jenom víc odpočinout,“ uvedl Lichtenberg pro Top Star a nepřestává věřit v dobrý konec. V jeho brzké probuzení věří také Větrovec.

„Pepík je tělem i duší sportovec. Hrál tenis, s Amforou fotbal. Má za sebou i další zákroky. Myslím si, že už těch narkóz na něho bylo moc. Srdíčko totiž, pokud vím, měl jinak v pořádku,“ dodal Větrovec. Nyní je zpěvák v umělém spánku už přes měsíc.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky