Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Stav Josefa Laufera se nemění: Přichází díky tomu o miliony

Josef Laufer
Josef Laufer
Zdroj: Profimedia
Josef Laufer

V březnu roku 2020 oblíbený herec Josef Laufer upadl do kómatu a od té doby se zmítá mezi životem a smrtí. Předtím se mu však pracovně velmi dařilo a dokončoval muzikál Ostrov pokladů, na kterém mohl vydělat miliony. Nyní o ně ale přijde, protože na premiéru nejspíš nedojde.

Herec Josef Laufer se před více než rokem v březnu odebral do nemocnice na vcelku banální zákrok, při kterém mu však přestalo na chvíli fungovat srdíčko. Lékaři ho ale během chvíle nahodili zpět a vypadalo to, že vše bude v pořádku. Bohužel to ale dopadlo jinak a Laufer se z narkózy neprobral.

Vše se odehrálo před nástupem pandemie koronaviru a herec v podstatě celou hrůznou dobu, kterou jsme v posledním roce a půl museli prožít, prospal v umělém spánku, aby se jeho tělo zotavilo. Bohužel však zbytečně, ani po probuzení z umělého spánku se hercům zdravotní stav nezlepšil.

Před operací Josef dokončoval přípravy na muzikál Ostrov pokladů, který díky pandemii nemohl být spuštěn a nyní, když divadla začínají hrát, zase v cestě stojí Lauferovo zdraví. Muzikál by se jistě stal hitem letošní sezóny, ale nyní to vypadá, že zatím neuvidí světlo světa.

Divadlo nechce jeho muzikál dokončit z etických důvodů

Divadlo prý se spuštěním váhá z etických důvodů. Dokonce se k tomu vyjádřil producent Divadla Broadway Oldřich Lichtenberg.

„Máme v plánu dětské představení, se kterým otálíme z etických důvodů. Je to Ostrov pokladů, které připravil, napsal písňové texty a měl režírovat Pepa Laufer, hudbu dělal Zdeněk Hrubý. Čekáme na Pepíka, že to dodělá, ale...! Mohli bychom to dokončit i bez něho, ale to z etických důvodů nechceme,“ řekl pro Aha!.

Kdyby mohl herec projekt dokončit, tak by si jako autor námětu, režisér a textař přišel na krásné peníze. Bohužel však jeho zdravotní stav dokončení neumožňuje a divadlo to prozatím hodlá respektovat. Raději muzikál nahradí jiným. Bude se hrát Láska nebeská s písněmi Waldemara Matušky.

Hercův stav však vypadá stále stejně a nelepší se

Bohužel to nevypadá, ani dle posledních slov hercovy dcery Ester, že by se měl Lauferův stav výrazně zlepšit. Po čtrnácti měsících v umělém spánku je stále jen při částečném vědomí. 

„Zdravotní stav tatínka je stále stejný, za poslední týdny se toho příliš nezměnilo,“ řekla pro super.cz dcera Ester.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU