Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

V nemocnici nehybně leží rok, dcera Ester promluvila o aktuálním stavu Laufera

Josef Laufer a Ester Lauferová
Josef Laufer a Ester Lauferová
Zdroj: Profimedia
Josef Laufer a Ester Lauferová

Zpěvák Josef Laufer je v nemocnici už rok. Právě před rokem mu při operaci srdce začaly selhávat orgány a od té doby nekomunikuje se světem. Z umělého spánku se dosud úplně neprobudil. Dcera Ester se modlí, aby se tak jednou stalo.

Složité to má Ester i s maminkou, která je momentálně na rehabilitační klinice Košík. Po operaci zlomeného krčku musí poctivě cvičit. „Operace se ale velmi zdařila. Maminka mi jen nechodí,“ svěřila se Ester Blesku.

Byť je Ester v nešťastné situaci, kdy nemůže mít ani jednoho z rodičů doma, snaží se věci vidět optimisticky. „Oba jsou naštěstí proti covidu očkovaní, já jsem teď ale v karanténě,“ uvedla dcera slavného zpěváka, kterého neviděla již čtyři měsíce.

Pandemie koronaviru jí všechno komplikuje. „Nechci si ale stěžovat, když se teď dívám kolem sebe. Lidé jsou na tom mnohem hůř než já. Já mám pořád oba rodiče,“ udržuje si pozitivní mysl.

Vánoční svátky strávily společně s maminkou

Alespoň že může vidět svoji maminku. „Každý týden ale musím mít testy. S mámou si však telefonujeme denně, takže se i vidíme,“ prozradila. Vánoční svátky strávily společně.

„Máma je jakžtakž v pohodě. Dělá mi ale starost, že nemůžu za tátou. Podle lékařů by mě podvědomě vnímal. Jinak je ale situace prakticky stále stejná. Nicméně osobní návštěvy jsou pro něho moc důležité, je třeba, aby s ním komunikoval blízký člověk,“ tvrdí Ester.

Rodiče však nechce ohrozit, a tak testování na covid opravdu nepodceňuje. Ester stále věří, že se i v téhle těžké době všechno obrátí k lepšímu.

Ester tatínka neviděla čtyři měsíce

„Tatínek je v rekonvalescenci, léčí se a rehabilituje. To je vše, co vám k tomu mohu momentálně říct. Táta je velký bojovník a obrovský milovník života. Život miloval tak moc, že pevně věřím, že se z toho dostane a nastane den, kdy budu mít oba rodiče zase doma,“ řekla pro deník Aha! dcera Ester před pár měsíci.

„Zpěvák je částečně při vědomí. To ale neznamená, že komunikuje, hýbe se, reaguje a má se čile k světu... To vůbec ne. Je to ale dobrý signál, že má tuhý kořínek, a především je to naděje,“ uvedl zdroj pro zmíněný deník.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky