Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Laufer je v nemocnici 8 měsíců: O jeho hrozivém stavu promluvil blízký přítel

Josef Laufer
Josef Laufer
Zdroj: Profimedia

Josef Laufer podstupoval banální operaci, když v tom mu selhalo srdce. Následně byl uveden do umělého spánku, ze kterého je sice už probuzen, ale jeho zdravotní stav není valný.

Jedenaosmdesátiletý Josef Laufer byl proslulý svojí chutí do života a nikdo neočekával, že se jednou bude nacházet v takto složité situaci. Do poslední chvíle pracoval a síly mu snad nikdy nedocházely. Energii mu mohli závidět mladší kolegové.

Jeho blízký kamarád Zdeněk Hrubý s ním dokonce připravoval nový muzikál. „Pepa mi říkal, že jde v pondělí na banální zákrok. Od pondělí už jsem se mu ale nedovolal,“ svěřil se Hrubý v pořadu Život ve hvězdách. Šokovaní přátelé se za něj modlí.

Josef Laufer Josef Laufer Zdroj: Profimedia

„Zasáhlo mě to hodně. Je nepochopitelný, jak se to mohlo stát,“ smutní Hrubý. „My jsme se před rokem potkali na jedné oslavě. On se mě zeptal, jestli nemám nějaký nápad na muzikál. Tak jsem mu řekl, že mám, protože jsem měl zrovna dopsaný jeden námět,“ vysvětloval.

Zdeněk Hrubý je autor hudby a Laufer měl být režisér. Jeho zdravotní stav mu však nedovolil pokračovat v práci, na které se třičtvrtě roku podílel. „Já pevně věřím, že to dobře dopadne. Pojďme mu držet palce,“ vyzývá Hrubý všechny jeho kolegy.

Josef Laufer Josef Laufer Zdroj: Profimedia

K životu se Laufer pozvolna probouzí. „Tatínek už vnímá přítomnost, jinak je ale situace prakticky stále stejná. Jde to opravdu všechno strašně pomalu,“ prozradila Blesku jeho dcera Ester. Vzhledem k pandemii koronaviru ho nemohla ani navštěvovat.

„Samozřejmě tatínkovi můžu akorát poslat muziku a takové věci, ale jinak ta moje asistence je limitovaná, a tím pádem je to všechno komplikovanější,“ řekla pro Top Star. O tatínka se stará jak může, byť je to pro ni velmi složité.

Josef Laufer Josef Laufer Zdroj: Profimedia

Laufer se v důsledku lehčích zdravotních problémů rozhodl pro zavedení srdečního katétru. Během operace ale došlo ke krátké zástavě srdce a zpěvák musel být uveden do umělého spánku. Nikdo netušil, že v něm bude tak dlouho.

„Tatínek je v rekonvalescenci, léčí se a rehabilituje. To je vše, co vám k tomu mohu momentálně říct. Táta je velký bojovník a obrovský milovník života. Život miloval tak moc, že pevně věřím, že se z toho dostane a nastane den, kdy budu mít zase oba rodiče doma,“ svěřila se později Aha dcera Ester.

Josef Laufer Josef Laufer Zdroj: Profimedia.cz

Ta se kromě tatínka stará také o maminku Irenu Greifovou, která před lety prodělala toxický šok a následně si ještě zlomila krček. „Maminku okamžitě odvezli do nemocnice, kde se musela podrobit totální endoprotéze a v rehabilitačním ústavu se znovu ocitla na vozíčku. Učí se znovu chodit. Rehabilitace ale probíhá zdárně,“ řekla. „O jeho zdravotním stavu ale ví všechno,“ dodala dcera Laufera.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky