Ještě před dvěma lety herec Josef Laufer pracoval na rodinném muzikálu Ostrov pokladů pro Divadlo Broadway. Než stačil ale scénář a texty k představení dopsat, nastoupil do nemocnice, ve které měl podstoupit banální zákrok. Jenže během operace nastaly neočekávané komplikace, v důsledku kterých lékaři museli herce uvést do umělého spánku. A z toho se Josef Laufer bohužel do dnešního dne zcela neprobral.

V divadle čekali dlouho

Josef Laufer se chtěl chopit i režie zmíněného muzikálu, o což jej vedení divadla nechtělo připravit. Všichni tedy několik měsíců čekali na to, zda se herec probudí a bude moci dokončit, co začal. „I kdyby nám tehdy premiéru ale neposunul covid, tak bychom ji přeložili na pozdější termín. Kvůli Pepíkovi. Pevně jsme věřili, že se nám probudí, a čekali jsme na něho,” nechal se pro Blesk slyšet Oldřich Lichtenberg, který se chopil produkce muzikálu. Nakonec tedy ostatní tvůrci déle čekat nemohli a se souhlasem dcery Josefa Laufera, Ester, hru dokončili a nacvičili.

Velký úspěch

Na premiéře muzikálu Josefa Laufera zastoupila jeho dcera Ester, která svého tatínka v nemocnici pravidelně navštěvuje a neztrácí naději, že se nakonec z umělého spánku probudí. A z reakcí prvních diváků byla nadšená. „Mám radost, že se to dětem líbilo, to je můj hlavní dojem. Ale byla bych ráda, kdyby to táta viděl. Já jsem tady za něj, jsem ráda, že se to uvedlo, že mají děti radost, ale nejvíce mě dojaly ty části, kdy se radovaly samy děti,” nechala se slyšet pro web expres.cz.

Fanoušky herce pochopitelně nesmírně zajímá, jak se Josefu Lauferovi daří. Jenže podle jeho dcery se jeho stav nijak zásadně nezlepšuje. Naštěstí ale ani nezhoršuje. „Až nastane další změna, budu ráda o tom informovat, ale všichni věříme ve šťastný konec,” uvedla Ester.

Související články