Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Rok od kolapsu Josefa Laufera: Herec je stále na přístrojích

Josef Laufer
Josef Laufer
Zdroj: Profimedia
Josef Laufer

Loni v březnu byl zpěvák Josef Laufer operován, při operaci se mu ale zastavilo srdce. Musel být proto uveden do umělého spánku, z kterého se bohužel do dnešního dne zcela neprobudil. Je stále připojen na přístrojích a nemluví.

Josef Laufer je oblíbený zpěvák, který svými písničkami baví posluchače už desetiletí. Bohužel je však už od loňského března v nemocnici, kde je připojen na přístrojích a s nikým nemluví.

Josefa trápila slabost. Po prodělaných vyšetřeních mu byl diagnostikován defekt síňové přepážky, který by mu mohl způsobit mozkovou příhodu. Rozhodl se tedy nechat si zavést srdeční katétr, který mu měl v jeho stavu pomoci.

Komplikace během operace

Bohužel se však jeho zákrok zkomplikoval a během operace došlo ke krátké zástavě srdce. Poté byl zpěvák uveden do umělého spánku, ze kterého se však nikdy zcela neprobudil. Zákrok se odehrál v pražské Nemocnici Na Homolce, odkud byl Laufer následně převezen do Motola.

„Neříkám, že dnešní den pro mě není těžký. Je. Nechci si ale stěžovat, když se teď tak dívám kolem sebe. Jsou na tom lidé mnohem hůř než já. Já mám pořád oba rodiče,“ svěřila se Blesku zpěvákova dcera Ester, jež má v nemocnici i maminku Irenu Greifovou, která je slavnou kostýmní výtvarnicí.

Ta prodělala zlomeninu krčku a dává se po operaci dohromady na rehabilitační klinice. Operace se sice dle slov dcery povedla, ale její maminka stále nechodí. Je tedy upoutána na lůžko a nevypadá to, že by se její stav v nejbližší době zlepšil.

Žádné návštěvy rodičů kvůli koronaviru

Nejhorší je však fakt, že Ester nyní ani za jedním ze svých rodičů nemůže. Pandemie koronaviru totiž nedovoluje návštěvy v nemocnicích. 

„Oba jsou naštěstí proti covidu očkovaní, já jsem teď ale v karanténě,“ prozradila Ester Blesku a doplnila, že zpěváka neviděla už déle než čtyři měsíce. To ji trápí nejvíce. Maminka je totiž vcelku v pořádku, samozřejmě až na pohyblivost, ale s tátou se snažila před covidem trávit co nejvíce času.

Lékaři jí totiž řekli, že ji podvědomě vnímá a že jsou pro něj osobní návštěvy opravdu důležité. Prý mu dělá velmi dobře, když s ním komunikuje blízký člověk.

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky