Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Josef Laufer: Stane se zázrak a zlepší se jeho stav? Karty odpověděly

Josef Laufer s dcerou Ester
Josef Laufer s dcerou Ester
Zdroj: Profimedia
Josef Laufer s dcerou Ester

Oblíbený herec a zpěvák s nezaměnitelným hlasem Josef Laufer už je déle než rok na pomezí života a smrti. Během běžného zákroku mu přestalo fungovat srdce a museli ho uvést do umělého spánku. V něm je bohužel doteď. Mohou jeho blízcí věřit v zázrak?

Když šel oblíbený umělec před čtrnácti měsíci na běžný zákrok do nemocnice, netušil, že už se z ní nevrátí. Během operace mu totiž přestalo fungovat srdce. Lékaři ho sice zachránili, ale museli ho uvést do umělého spánku, z něhož se dodnes neprobral.

Poslední informace o jeho zdravotním stavu vynesl na veřejnost jeho blízký kamarád, který ho navštěvuje, Zdeněk Hrubý. Ten pro web TN.cz prozradil, že jeho stav je stále stejný.

„Je to pořád stejné, vůbec nic se nezměnilo. Je pořád v nemocnici a je to pravděpodobně nějaké kóma,“ posteskl si. Nikdo vlastně pořádně netuší, co herci a zpěvákovi je. Navíc se za ním teď, v době pandemie, ani nesmělo chodit do nemocnice na návštěvy, takže to bylo pro rodinu a blízké velmi těžké.

Banální zákrok se změnil v noční můru

„Vůbec se k němu nedostanu a nedostal jsem se za celý ten rok,“ řekl Hrubý, který minulý rok s Lauferem pracoval na novém muzikálu. Navíc byli kamarádi. I jemu Josef řekl, že jde v pátek na banální zákrok, byl mu diagnostikován defekt síňové přepážky, jenž by mu mohl v budoucnu způsobit mozkovou příhodu. Lékaři tudíž měli zpěvákovi zavést katétr a měl být v pořádku. Bohužel se mu po operaci už nikdo nedovolal.

Laufer je od té doby v podivném stavu, kdy prý podvědomě poslouchá, ale jinak je zcela závislý na péči lékařů. „Tatínek už vnímá přítomnost, jinak je ale situace prakticky stejná. Jde to opravdu všechno strašně pomalu,“ prozradila jeho dcera, která ho pravidelně navštěvuje, Blesku.

Nikdy neztrácejte naději

Na to, zda se to s Josefem Lauferem zlepší, jsme se zeptali vědmy Michaely Kudláčkové, která si na jeho zdravotní stav vyložila karty.

„Stav pana Josefa Laufera není rozhodně dobrý, to je víc než jasné. Nikdy se ale nesmí ztrácet naděje. Zázraky se nedějí jenom mezi svatými, ale i v životě se občas nějaký objeví, proto by měli jeho fanoušci a blízcí stále doufat.“

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky