Již přes měsíc je mladá maminka Ornella Koktová mimo domov. Odjela totiž natáčet oblíbenou adrenalinovou reality show Survivor, a tak starost o domácnost a především tři děti převzal její manžel, podnikatel Josef Kokta.

Ten veškeré dění v domě pečlivě zaznamenává na kameru, aby se po návratu jeho choť mohla přesvědčit, jak si se vším poradil. “Dělám deník pro Ornellu. Každý den natáčím, aby si to potom mohla pustit. Nikdy jsem to nedělal, ale když je v čudu, tak jsem to zkusil,” vysvětlil s úsměvem v živém vysílání influencerky Agáty Hanychové. 

Při pohledu na dům plný dětí jistě nejednoho fanouška slavné rodiny napadne, jak si Pepa se vším poradí. Ve většině rodin je totiž péče o potomky stále z větší části na bedrech maminek. U Koktových doma ale, jak se zdá, vládne absolutní rovnoprávnost. 

Díky sedmi dětem má praxi

Pepa Kokta totiž zatím všechno hravě zvládá. “Tím, jak jsem starej, tak jsou to vlastně léta praxe. Mám sedm dětí, tak už jsem fakt něco zažil,” vysvětlil, jak je možné, že se žádné činnosti v souvislosti s dětmi nezalekne a i mnozí mladší muži by si z něj mohli vzít příklad.

Jak prozradil, není to jeho první podobná zkušenost. Péči o tři děti o samotě již totiž  minulosti zažil, a to dokonce za mnohem dramatičtějších okolností, než tentokrát. “Už jsem se sám staral o děti, když Ornella byla po porodu Lili sedmnáct dní v nemocnici, tak jsem vlastně měl doma mimino a k tomu ročního Svena. To bylo opravdu šílené, protože umíte si představit, jak je to s miminem, když ho přivezete z porodnice,” zavzpomínal Pepa Kokta na nelehké chvíle. 

Ornella Koktová totiž měla všechny tři porody velmi těžké, navíc po narození nejmladší dcery se u ní objevily závažné zdravotní problémy, které vyústily v nutnost prakticky okamžité operace. 

Přestože se většinou se vším zvládne poprat, přiznal Pepa Kokta, že jsou i chvíle, kdy manželčinu pomoc velmi postrádá. “Když jdeme ráno do školky a školy, tak vstáváme ve čtvrt na sedm, všechny musím umýt, nakrmit, obléknout, profackovat, dát je do auta a odvézt deset kilometrů. Když jsme na to dva, tak je to v pohodě, ale když jsem na to sám, je to horší,” řekl ve vysílání Agáty Hanychové. 

Náročné je ráno nejen se dvěma předškoláky, ale také s nejstarším synem. “Quentinovi je sice už jedenáct, ale ta ranní výprava je také náročná. To tu sedí, čumí na televizi a neobléká se. Teprve když ve čtvrt na osm zavelím, tak na sebe jde něco dát,” práskl na něho tatínek se smíchem. 

Kromě péče o domácnost a potomstvo udržuje Pepa Kokta v chodu také manželčino podnikání. Věnuje se tak například účetnictví, mailové korespondenci a podobně. “Po dobu, co je Ornella pryč, jsem také dostal za úkol se starat o sociální sítě, a nejen její, ale také sítě jejích firem,” popsal vzorný manžel, s čím vším své paní kryje záda. 

Celou rodinu finančně táhne Ornella

Nijak se přitom netají tím, že u nich doma je hlavním živitelem právě Ornella. “Je to tak, že já už v podstatě nic nevydělávám. Já pomáhám s podnikáním manželce, jsem její pomocník, rádce, ale to hlavní je na ní,” přiznal muž, který již ve svých letech - je mu šedesát šest - trochu zvolnil a čas tráví hlavně s rodinou. 

Celá rodina se před časem přestěhovala do pronajatého domku za Prahou, který si všichni skutečně zamilovali. Otázka, jestli si nepořídit vlastní bydlení, je u nich ale v poslední době čas od času na stole. 

Jak Pepa Kokta přiznal, vzhledem k jeho věku jde nyní především o Ornellu a jejich děti. “Byli bychom samozřejmě rádi, ideálně tady někde v okolí, protože volných pozemků je tu spousta. Ale je potřeba na to mít. Takže záleží na Ornelle a na tom, jak se jí bude v podnikání dařit,” popsal jejich současnou situaci.

Související články