V jejích osmnácti letech ji zdrogoval vlastní otec a po dobu dlouhých čtyřiadvaceti let ji držel ve sklepě jejich vlastního domu. Tam dceru opakovaně znásilňoval a zplodil s ní sedm dětí, které nebohá žena musela odrodit v otřesných podmínkách sklepení. Trauma, ze kterého se málokdo vzpamatuje, pomyslí si snad každý. Dceři Josefa Fritzla se však nyní daří lépe než kdy dřív. Dokonce se zamilovala.

Oporou se jí stal její bodyguard Thomas Wagner. O třiadvacet let mladší ochránce stál po boku Elisabeth již od prvních dní na svobodě. „Jsou pár. Každý od začátku viděl, jak bezpečně se vedle něj cítila,“ nechal se slyšet zdroj pro The Sun. Ten zároveň uvedl, že vztah dal Elisabeth novou sílu na její cestě za normálním životem. Thomas se k Elisabeth nastěhoval a pomáhá jí i s péčí o její děti.

Podle týmu psychiatrů je tato skutečnost důkazem, že láska dokáže pomoci překonat trauma z minulosti. „Toto jasně dokazuje, že láska je jednou z nejmocnějších sil na světě,“ nechal se jeden z nich slyšet podle The Sun. „Ztratila nejlepší léta svého života ve sklepě, je odhodlaná naplnit každý den aktivitami,“ dodal další.

Elisabeth bylo osmnáct let, když ji její otec zdrogoval a uvěznil ve sklepě, který přetvořil v obyvatelný žalář. Tam dceru denně znásilňoval a držel ji při životě v otřesných podmínkách. Možná by se na ohavné události nikdy nepřišlo a Elisabeth by mohla být v zařízení držena dodnes, kdyby jedno z jejich společných dětí, Kerstin, neupadlo jednoho dne do kómatu. Fritzl ji dopravil do nemocnice, kde se lékaři při pohledu na nebohou dívku zhrozili. Byla ve velmi špatném stavu a hnily jí zuby.

Následně dostala Elisabeth od Josefa povolení, aby dceru navštívila v nemocnici. Tam však byla zatčena za zanedbávání péče. Policii pak ale popsala, co se vlastně dlouhých čtyřiadvacet let děje. Její otec byl následně zatčen a v březnu roku 2009 dostal doživotí.

Krátce poté, co byla Elisabeth propuštěna na svobodu z temnoty sklepení rodinného domu, se u ní začala projevovat posedlost čistotou. Podle webu The Sun se sprchovala i desetkrát denně. Postupem času se v ní však začala probouzet touha po normálním životě, a jak to vypadá, v poslední době se jí skutečně daří. Její otec mezitím pyká za své ohavné skutky, kterých se dopouštěl na své vlastní dceři, a mezi vězni není vůbec oblíbený. Straní se ostatních a dle webu The Sun jen čeká na to, až zemře.