Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Josef Bek: Ženy sváděl i na jevišti, jeho manželka vše věděla

Josef Bek
Josef Bek
Zdroj: ČSFD
Josef Bek

Josef Bek byl pan herec, ale bohužel pro jeho manželku, také rozený sukničkář. Svojí vášni k ženám zcela propadl a sváděl je, kde mohl. Nikdy se však nerozvedl, protože to by byl přeci hřích...

Josef Bek se narodil roku 1918 v Hradci Králové. Narodil se o dva měsíce dřív než měl. Tehdy však nebyly inkubátory, a tak měl velké štěstí, že přežil. Nikdo neočekával, že z něho vyroste takový pořízek. Dlouho tomu nic nenasvědčovalo.

Po úspěšném vystudování obchodní akademie nastoupil do spořitelny, kde měl nejrůznější funkce a nakonec skončil jako pokladník. Později se chtěl vyhnout pracovnímu nasazení, a tak se dal k profesionálnímu divadlu v Olomouci.

Josef Bek miloval ženy

Operním zpěvákem tam byl do roku 1954. Vystupoval v operách a operetách, ale činohru měl raději, proto jí posléze dal přednost. 1954 – 1985 byl v angažmá Městských divadel pražských. Tam také poznal svoji budoucí manželku baletku Evu Novákovou.

Ta celý život věděla, že Bek je pořádný sukničkář. Žádná žena ho nenechala chladným. On jim zkrátka nedokázal odolat. Otáčel se za každou, která kolem něj prošla, a že jich bylo. Eva údajně vše tolerovala a nikdy nehrozila rozvodem, byť sváděl herečky mnohdy i na jevišti.

Nikdy jim nedokázal odolat

Doma měla totiž opravdovou hvězdu. Bezmezně k němu vzhlížela. Bek hrál za svůj život ve více než v sedmdesáti filmech, objevil se ve zhruba 200 pořadech a desítkách divadelních her. Je až neuvěřitelné, kolik toho za svůj život stihl natočit.

Proslavil se ve filmu Siréna v roce 1947. Do povědomí diváků se nadobro dostal pohádkou Hrátky s čertem, kde hrál vysloužilého vojáka Martina Kabáta. Ztvárnil také řidiče autobusu ve filmu Florenc 13.30 nebo dirigenta Honzu ve filmu Hudba z Marsu.

Manželka mu vše tolerovala

Zajímavostí je, že při natáčení snímku Florenc 13.30 neměl řidičák. Ve filmu Anna proletářka si zahrál uvědomělého dělníka Tondu. Souběžně s herectvím se dále věnoval zpěvu. Vidět ho můžete v hudebním klipu Dáne si do bytu, kde zpívá s Irenou Kačírkovou.

Jeho tempo práce bylo šílené a nikoho nepřekvapilo, když v roce 1993 zkolaboval rovnou na jevišti. Musel být převezen do nemocnice, kde se zotavoval. To se mu povedlo a mohl znovu naskočit na divadelní prkna. Podruhé, o dva roky, už to nerozdýchal.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky