Josef Abrhám mladší se nyní musel vzchopit, i když si při chůzi v důsledku zranění vypomáhá francouzskou holí. Přesto zorganizoval poslední rozloučení se svou maminkou Libuší Šafránkovou, na které se dostavila nejen rodina, ale i široká veřejnost.

Vdovec Josef Abrhám se špatně pohybuje a přesouvá se pomocí vozíku. Bez pomoci syna se pravděpodobně neobejde. Fotografie z pohřbu dokazují, jak moc pro něj jeho žena znamenala. Byl s ní pětačtyřicet let a nikdy nezapochyboval, že si vybral tu pravou.

Dá se předpokládat, že se o něj syn postará. Proslýchá se, že herec má problémy neurologického rázu. Bojí se o něj i jeho přátelé. Jako první toto téma vytáhl Jan Kačer, který je nyní také vdovec, jelikož mu zemřela žena Nina Divíšková.

Přátelé mají o Abrháma starost

„Pepík je na tom blbě, já to tušil. Nemluvili jsme spolu, jen se na mě díval a držel mi ruku,“ řekl Blesku po pohřbu Kačer. Obavy má i herečka Eva Hrušková. „Dělá mi starosti, nevypadal vůbec dobře. Snad má dobrou péči...“ doufá herečka.

„Vždycky říkala – musí to jít, a půjde to. Svět není jen zalitý sluncem, vypadá to takhle,“ vzpomínala na Šafránkovou. Té na její poslední cestě zahrála kapela MIG 21 píseň Snadné je žít, kterou měla pohádková Popelka moc ráda.

Smrt Šafránkové velmi zasáhla i Dagmar Havlovou, která byla celý život její přítelkyní. „Bože, ne! Objímám tě a tisknu, holčičko moje,“ napsala na svůj Instagram bezprostředně po jejím odchodu na věčnost bývalá první dáma. Na pohřbu se pak zhostila projevu.