Pohřeb legendárního herce Josefa Abrháma jeho blízcí poměrně dlouho plánovali, aby zajistili, že bude vše přesně tak, jak si přejí. Nyní je ale konečně vše jasné. Poslední rozloučení s Josefem Abrhámem se uskuteční v pondělí 6. června v kostele svaté Anežky České v Praze na Spořilově. Tedy na stejném místě, kde se před takřka rokem uskutečnil pohřeb Abrhámovy manželky Libušky Šafránkové. A stejně jako v jejím případě, i tentokrát bude poslední rozloučení podle informací webu CNN Prima News přístupné veřejnosti.

Veřejnost smí i na mši, má to ale jednu podmínku

Zatímco v případě Libušky Šafránkové mohli příchozí fanoušci sledovat dění v kostele z prostranství na velkoplošných obrazovkách, smuteční mše se nyní budou moci zúčastnit přímo. „Upozorňujeme, že místa k sezení budou rezervovaná pro pozvané hosty. Když se bude někdo z veřejnosti chtít zdržet na mši svatou, musí počítat s tím, že si pravděpodobně nebude moct sednout,” zaznělo ze spořilovské farnosti.

Právě spořilovská farnost má zároveň na všechny příchozí velkou prosbu. Aby nebyla narušena pieta církevního obřadu, mají všichni příchozí zakázáno pořizovat během smuteční mše fotografie.

Detaily pohřbu

Pro veřejnost se dveře kostela otevřou už ve 12 hodin. Právě v ten čas bude všem umožněno, aby mohli uctít památku Josefa Abrháma a případně také v kostele položit květiny. O hodinu později pak započne samotná smuteční mše.

Navzdory tomu, že během pohřbu Libušky Šafránkové promluvila k přítomným smutečním hostům i celá řada jejích kamarádů a kolegů, u Abrháma tomu bude jinak. Podle zmíněné redakce se totiž projevů zhostí pouze jeho příbuzní.