Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Na pohřeb Josefa Abrháma smí i veřejnost: Farnost má na příchozí ale prosbu

Josef Abrhám
Josef Abrhám
Zdroj: PETR NOVOTNY CZECH NEWS CENTER / CNC / Profimedia
Josef Abrhám

Je rozhodnuto. S legendárním hercem Josefem Abrhámem se bude moci přijít do kostela svaté Anežky České v Praze na Spořilově naposledy rozloučit i široká veřejnost. Té bude dokonce umožněno, aby se zúčastnila i smuteční mše. Příchozí fanoušci se ale musí držet jedné důležité zásady.

Pohřeb legendárního herce Josefa Abrháma jeho blízcí poměrně dlouho plánovali, aby zajistili, že bude vše přesně tak, jak si přejí. Nyní je ale konečně vše jasné. Poslední rozloučení s Josefem Abrhámem se uskuteční v pondělí 6. června v kostele svaté Anežky České v Praze na Spořilově. Tedy na stejném místě, kde se před takřka rokem uskutečnil pohřeb Abrhámovy manželky Libušky Šafránkové. A stejně jako v jejím případě, i tentokrát bude poslední rozloučení podle informací webu CNN Prima News přístupné veřejnosti. 

Veřejnost smí i na mši, má to ale jednu podmínku

Zatímco v případě Libušky Šafránkové mohli příchozí fanoušci sledovat dění v kostele z prostranství na velkoplošných obrazovkách, smuteční mše se nyní budou moci zúčastnit přímo. „Upozorňujeme, že místa k sezení budou rezervovaná pro pozvané hosty. Když se bude někdo z veřejnosti chtít zdržet na mši svatou, musí počítat s tím, že si pravděpodobně nebude moct sednout,” zaznělo ze spořilovské farnosti. 

Právě spořilovská farnost má zároveň na všechny příchozí velkou prosbu. Aby nebyla narušena pieta církevního obřadu, mají všichni příchozí zakázáno pořizovat během smuteční mše fotografie. 

Detaily pohřbu

Pro veřejnost se dveře kostela otevřou už ve 12 hodin. Právě v ten čas bude všem umožněno, aby  mohli uctít památku Josefa Abrháma a případně také v kostele položit květiny. O hodinu později pak započne samotná smuteční mše. 

Navzdory tomu, že během pohřbu Libušky Šafránkové promluvila k přítomným smutečním hostům i celá řada jejích kamarádů a kolegů, u Abrháma tomu bude jinak. Podle zmíněné redakce se totiž projevů zhostí pouze jeho příbuzní. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky