Už v pondělí 6. června ve 13 hodin se veřejnosti otevřou brány kostela svaté Anežky Česká v Praze na Spořilově a příchozí budou moci dát poslední sbohem legendárnímu herci Josefu Abrhámovi. Na místo konání pohřbu dorazí nejen celá řada fanoušků, ale také Abrhámových kolegů, přátel a pochopitelně jeho nejbližších. Chybět mezi nimi nebude ani Jan Kačer, který byl velmi dobrým přítelem Josefa Abrháma i jeho manželky Libušky Šafránkové, se kterou se svět na témže místě rozloučil ani ne před rokem.

Neví, zda promluví

Jak se Jan Kačer nechal slyšet pro eXtra.cz, jediný syn Josefa Abrháma jej požádal, aby nad rakví promluvil a před všemi smutečními hosty na herce zavzpomínal. A toto přání by Kačer rád splnil, má však obavy z toho, že pod návalem emocí zkrátka nebude schopen slova. „To ještě nevím. Asi jo. Syn mě o proslov požádal, byl by rád. Uvidíme,” řekl Jan Kačer zmíněné redakci. Samotný pohřeb si ale v žádném případě ujít nenechá.

Byl to krásný člověk

Jan Kačer a Josef Abrhám toho spolu prožili mnoho. Znali se více jak padesát let a prošli společně mnoha radostnými události, ale i těmi, které pro ně byly nesmírně bolestivé. V roce 2021 oba dva prakticky ve stejnou dobu přišli o své životní lásky.

„Ano, měli jsme společné neštěstí, když jsme oba těsně za sebou přišli o naše ženy. Seděl jsem u něj u postele a viděl jsem, jak je zdrcený. Zbyla z něj jenom schránka. Podstatná část, maso, všechno bylo pryč, zbyly jen ušlechtilé dlouhé ruce a krásný obličej. Byl z něj nádherný stařec,” vzpomínal Jan Kačer, jak na něj Abrhám v posledních měsících působil.