Sympatická, ale poněkud plachá Jorga Kotrbová, patřila k nejvíce obsazovaným herečkám a dabérkám. Mimo pohádku Zlatovláska si zahrála například v Honza málem králem nebo komedii Pátek není svátek.

Poprvé se na plátně objevila v Trápení, filmu o velmi tiché dívce, která se přátelí pouze s koněm. V tu dobu jí bylo čtrnáct let a do role ji obsadil režisér Karel Kachyňa. Hned po této zkušenosti začala hrát v divadle, později vystudovala DAMU a po studiích nastoupila do Švandova divadla. 

Přestože se jí dařilo, měla velký talent a těšila se velké oblibě, ve světle reflektorů se tichá Jorga necítila příliš dobře, a tak si postupně začala dobře rozmýšlet, které nabídky přijme. Po revoluci dokonce přestala hrát úplně. 

Pohádkové jmění ji zajistilo do smrti

Po tatínkovi totiž v restitucích spolu se sourozenci zdědila několik činžovních domů v Praze na zajímavých adresách, což ji zajistilo až do konce života. Protože už nemusela vydělávat peníze, mohla se konečně začít věnovat tomu, co má v životě nejraději. 

Protože stejně jako její hrdinka filmu Trápení celoživotně miluje koně, pořídila si na Liberecku krásný ranč, kde tráví se svými čtyřnohými přáteli velké množství času. Společnost jí tam dělá jedna z jejích dcer spolu s celou rodinou. Partnera Jorga Kotrbová podle dostupných informací nemá. 

Na muže měla vůbec poměrně velkou smůlu, když člověk uváží, že se svého času jednalo o jednu z nejslavnějších českých hereček. Nejprve žila s hercem Jiřím Novotným, se kterým má dceru Tamaru. Jejich soužití ale tak docela nefungovalo. 

Herečka totiž na tehdejší dobu překvapila tím, že své dceři nechala na matrice zapsat svoje příjmení a nikoli to jejího otce, přestože se měli brát. Dvojice si ale nakonec přestala rozumět, a tak z veselky stejně sešlo. 

Ani druhý vztah jí nevyšel

Později se seznámila s o pět let mladším hercem Zdeňkem Žákem, který ji nakonec konečně dovedl k oltáři. Společně měli dceru Julii a syna Václava. Jejich vztah, který vznikl během společného divadelního angažmá, ale též neměl dlouhého trvání. 

“Byla to skvělá ženská, jen nám to prostě nevyšlo. Byl jsem hlava rodiny a ona chtěla být také hlavou rodiny – a to už nešlo. Proto jsem odešel. V manželství jsem udělal hodně chyb, kterým se v tom současném vyhýbám,” vysvětlil po letech Zdeněk Žák pro web Aha!.

Pozornost médií nevyhledává

Již více než deset let se na veřejnosti vůbec neobjevuje. Svět showbyznysu ji jednoduše omrzel a protože je spíše introvertní povahy, spokojeně si hledí svého na ranči. O jakoukoli pozornost nemá zájem. 

“Užívám si dětí, vnoučat, venkova, přírody, zvířat a jsem spokojená. Chci si užít života bez cizích očí. Rozhovory už nedávám, nejsem veřejná osoba,” sdělila naposledy deníku Blesk.

Dokonce i Cenu Františka Filipovského za celoživotní mistrovství v dabingu za ni přebírali její vnuci.

“Babičku překvapilo a mile zaskočilo, že jste si na ni vzpomněli, když se tomu již léta nevěnuje. Když jela jednou babička z dabingu seriálu M.A.S.H., měla čerstvě řidičák. Projela na křižovatce na červenou, a tak se lekla, že pak už nikdy neřídila. Dabingu se ale věnovala dál,” uvedli tehdy Filip a Matěj Kamínkovi pro Blesk.

Související články