Jordan Haj má už dle vzhledu v sobě exotické kořeny. Zpěvákova maminka sice pochází z Čech, tatínek byl ale Izraelec arabského původu.

Rodiče Jordana se potkali během studií medicíny a ukončení školy plánovali stěhování do Izraele. Nakonec ale osud měl jiné plány a Haj byl v Čechách, přesněji v Karlových Varech až do svých devíti let.

Cestovatelé

"Máma měla slíbený Tel Aviv, táta ale dostal práci v Nazaretu. A později jsme se přestěhovali na sever do Akka," prozradil zpěvák webu magazin.aktualne.cz.

Haj mimo jiné odhalil, po kom dostal netradiční jméno a jak prožíval ztrátu milovaného otce. Jméno Jordan zpěvákovi překvapivě vybral jeho český děda Vladimír. Ten prý miloval basketbal a Michaela Jordana a tak volba byla jasná. Sám Haj ale v pubertě ze svého jména radost neměl.

"Během dospívání mě to celkem štvalo, protože jsem miloval Michaela Jacksona. Radši bych byl Jackson než Jordan," tvrdí s hvězda Tváře s humorem.

Po dokončeném gymnáziu se vrátil Haj do České republiky, kde se později seznámil se svou láskou, Emmou Smetanou. Dvojice už spolu slaví dvanáctý rok vztahu, utužilo je navíc těžké období, kdy oba přišli o otce.

Jordan Haj a Emma Smetana zažili těžké časy...

Stejně jako otec Emmy Smetany, Jiří Smetana, předčasně odešel i otec Jordana Haje, Massaud Haj Hossein. "Všechno se to stalo hrozně náhle, obojímu předcházel stav vigilního kómatu. Můj táta ležel tři roky v kómatu v Izraeli, Jiří rok a půl tady v Praze," vzpomíná Haj na těžké období.

Otec Emy Smetany zemřel na Štědrý večer v roce 2016 a pouhý týden předtím se moderátorce DVTV narodila dcera Lennon! Smetana rodila císařským řezem a holčičku přivedla na svět přesně v den otcových narozenin.

Zlé časy už mají ale naštěstí partneři za sebou a dnes se radují hlavně z Lennon, která zdědila krásu po rodičích a dělá jim jen radost...