Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Johnny Depp nebo Ethan Hawke, na festival do Varů dorazí hvězdy první velikosti

Johnny Depp
Johnny Depp
Zdroj: Profimedia
Johnny Depp

Zatímco Hollywood od něj dává ruce pryč kvůli násilí, kterého se měl dopustit na svojí ex-manželce Amber Heard, čeští fanoušci se slavného herce nemůžou dočkat. Johnny Depp bude jednou z velkých osobností, které přijedou na filmový festival v Karlových Varech. A nebude jediný, svou účast přislíbili také Ethan Hawke nebo Michael Caine.

Jakmile Jiří Bartoška oznámil, že do Karlových Varů přijede americký herec Ethan Hawke, už to začalo vypadat hodně zajímavě. Bývalý manžel herečky Umy Thurman má na svém kontě hned čtyři nominace na Oscara. Během svojí kariéry se vypracoval v neobyčejně přizpůsobivého herce, který dokáže ztvárnit nejrůznější typy postav.

Ethan Hawke: Kněz, který má krizi

Hawke, který se po rozvodu znovu oženil s bývalou chůvou svých dětí, ve Varech osobně uvede thriller Paula Schradera Zoufalství a naděje. Ve snímku ztvárnil kněze, který si musí vyřešit svůj přístup k víře. "Jsme nadšeni, že můžeme v Karlových Varech přivítat osobnost, kterou dlouhodobě obdivujeme," uvedli v tiskové zprávě umělecký ředitel Karel Och a výkonný ředitel Kryštof Mucha.

Organizátoři festivalu přitom ukázali, že do lázeňského města dokáží dostat opravdové filmové legendy. Dalším z hostů totiž není nikdo jiný než herecký velikán Michael Caine, který převezme Křisťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

Téměř devadesátiletý Caine během filmové přehlídky představí snímek Best Sellers, v němž si střihl roli mrzutého stárnoucího spisovatele. Herec získal prvního Oscara za vedlejší roli ve filmu Woodyho Allena Hany a její sestry a filmová akademie Brita ocenila také za snímek Pravidla moštárny. Kromě toho Caina snad už brzy uvidíme v připravovaném velkofilmu Petra Jákla Jan Žižka.

Johnny Depp přichází o velké role

Vůbec nejznámější celebritou, která letos do Varů přijede, ale bude bezpochyby americký herec Johnny Depp. Slavný Pirát z Karibiku neprochází zrovna jednoduchým životním obdobím. Zatímco donedávna umělec dostával jednu pracovní nabídku za druhou, po bouřlivém soudním sporu s Amber Heard s ním už mnoho režisérů nechce mít nic společného. Kvůli obvinění z domácího násilí proto Depp přišel například o roli Grindelwalda v sérii Fantastická zvířata.

Přesto Depp patří mezi nejvýznamnější herce, kteří se nesmazatelně zapsali do filmové historie. Diváci si ho jistě dobře pamatují z filmů Noční můra z Elm Street, Co žere Gilberta Grapea nebo Mrtvý muž. V posledních letech Depp působí také jako producent filmů, jeho snímek Hugo a jeho velký objev například právem získal jedenáct oscarových nominací.

"Jsme nesmírně poctěni, že festival navštíví ikona současného filmu. Johnnyho Deppa obdivujeme dlouhodobě, bude nám proto ctí jej přivítat v Karlových Varech," uvedl Jiří Bartoška. Ten pro deník Blesk dodal, že renomovaní umělci do Varů jezdí díky tomu, že za sedmadvacet let existence má festival ve světě skvělý zvuk.

"Byly tady opravdu velké hvězdy, takže není problém je oslovovat. Ale problém je jejich čas, protože v době konání festivalu jsou ideální podmínky pro natáčení filmů, takže většina je zaneprázdněna. Ale jsem rád, že se podařila účast Michaela Caina, který přijede na začátek festivalu a Johnnyho Deppa na konci, měl by dorazit ve středu a ve čtvrtek uvede svůj film," doplnil prezident festivalu.

Co víc k tomu dodávat? Slovy Jiřího Bartošky: "Festival navštíví ikona současného filmu."

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky