Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Johnny Depp vyhrál soud nad Amber Heard, porota mi vrátila život, říká

Johnny Depp a Amber Heard
Johnny Depp a Amber Heard
Zdroj: Profimedia
Johnny Depp a Amber Heard

Johnny Depp a jeho tým se mohou radovat. Soud dal známému herci za pravdu a jeho bývalá manželka Amber Heard musí zaplatit miliony dolarů jako odškodné za pomluvu ohledně domácího násilí. Původní částku 15 milionů dolarů ale soudkyně ještě snížila a bez trestu neodešel ani Depp. 

Táhlý soudní proces mezi Johnnym Deppem a jeho exmanželkou Amber Heard, který sledoval celý svět, je u konce. Po šesti týdnech výslechů svědků a řečí obhájců nakonec Depp zvítězil.

Porotě trvalo dlouhé hodiny, než rozhodla v prospěch hollywoodského herce. Celý spor původně začal čtyři roky starým komentářem, jež publikoval deník The Washington Post. Heard se v něm označila za veřejně známou tvář domácího násilí. Ačkoliv Deppa Amber přímo nezmínila, podle právníků vyjádření vyznívalo jasně, neboť nešlo o první obvinění ze strany americké herečky.

Heard poté v roce 2020 na žalobu svého exmanžela reagovala vlastní stížností kvůli tvrzením Deppova právníka, že veškerá její nařčení jsou falešná.

Sladké vítězství Johnnyho

Porotci původně uložili Amber Heard za její výroky o domácím násilí zaplatit Deppovi odškodné v celkové výši 15 milionů dolarů (skoro 350 milionů Kč). Soudkyně ale následně částku snížila na 10,35 milionu.

Depp má naopak vyplatit své bývalé ženě dva miliony. Johnny se vyhlášení verdiktu nezúčastnil, jelikož je aktuálně na turné ve Velké Británíí. Herce zastoupili právníci Camille Vasquez a Benjamin Chew. Ti se po vynesení rozsudku radovali a objímali.

Ačkoliv nebyl Depp přítomný v soudní síni, své vítězství prožíval i na dálku velmi emotivně. "Po šesti letech mi porota vrátila život," reagoval dojatě na Instagramu.

Heard si došla pro verdikt osobně


"Zklamání, které cítím, se nedá popsat slovy. Jsem zdrcená, že záplava důkazů stále nestačila na to, aby se postavila nepřiměřené moci a vlivu mého bývalého manžela. Ještě více jsem zklamaná z toho, co tento rozsudek znamená pro ostatní ženy. Vrací nás zpět. Vrací nás v čase do doby, kdy žena, která se ozvala a promluvila, mohla být veřejně zostuzena a ponížena," nechala se slyšet Amber Heard po vyslyšení rozsudku.

Zdrcená herečka pak objala své právníky a odešla ze soudní síně.

Johny Depp sledoval čtení rozsudku on-line v jedné restauraci v britském Newcastlu. Na internetu se následně objevila videa, v nichž mu gratulují nadšení hosté.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky