Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Hysterický pláč a myšlenky na smrt: Nováčková v Řecku řeší covid i zemětřesení

Jitka Nováčková
Jitka Nováčková
Zdroj: Profimedia.cz
Jitka Nováčková

Život v Řecku vypadal idylicky do doby, než Jitka Nováčková zažila šílené zemětřesení. Jako by nestačilo, že je nutné vyznat se v tamních protipandemických opatřeních, ale ještě musela zachraňovat svoji novorozenou dceru před přírodní katastrofou.

„Jsme v pořádku. Vyběhli jsme ven a musíme být venku. Najednou jsme vůbec nevěděli, co se děje. Bylo to strašné zemětřesení. Nevěděla jsem, jestli umřeme, jestli ta budova spadne nebo co se děje,“ snažila se mezi slzami vysvětlit svým příznivcům, co se v Řecku právě stalo.

Zemětřesení o stupni 5,9 vyhnalo lidi z domovů. Na Instagramu modelka ukazuje náměstí plné tamních obyvatel, kteří se musí držet dál od budov.

Nováčková se bála o život

„Epicentrum zemětřesení prý bylo třicet kilometrů od nás. Nikdy jsem se tolik nebála o svůj život jako teď o Lein a Timův,“ svěřila se na sociálních sítích modelka, jež nezapomněla otřesy natočit.

„Nevěděla jsem, jestli budova spadne, jestli nás bombardují. Myslela jsem, že jsme ve válce a že přišel náš konec,“ plakala usedavě ve videu. Kolem ní poplakávají děti i jiní dospělí.

„Budova je stará, navíc bydlíme v nejvyšším, šestém patře. Další zemětřesení prý ještě přijdou. Běžela jsem ven s malou jako šílená,“ svěřila se čerstvá maminka.

Řekové jsou z opatření zmatení

„Nějaké menší otřesy se mají vracet, proto podle všeho budeme venku celý den,“ tvrdí modelka. Kromě jiného musí řešit i to, kam kvůli pandemii může a kam už ne. Sami Řekové se v tom mnohdy nevyznají. Ostatně stejně jako Češi v Česku.

„Tady taky nikdo neví nic. Vlastně se ani přesně neví, jestli můžeme projíždět mezi městy nebo mezi okresy. Policie v tom není jednotná. Jedné mé známé policie dovolila jet do vedlejšího města, a druhé řekli, že nesmí, když se ptala. Takže lidé vlastně často radši ani nejedou. My radši od listopadu neopouštíme město,“ zveřejnila svoji situaci. Momentálně ji zajímá jen to, zda její rodina bude v pořádku.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky