Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Ticho po porodu! Nováčková vyděsila fanoušky, pak záhadu objasnila

Jitka Nováčková
Jitka Nováčková
Zdroj: Profimedia
Jitka Nováčková

Modelka Jitka Nováčková porodila dceru Leah Elissu. Krátce poté se úplně odmlčela a na pár dní se po ní slehla zem. Ze sociálních sítí jako kdyby zmizela. Fanoušci byli zvyklí, že je Jitka velmi činná, a tak je to vyděsilo. Nováčková naštěstí vše vysvětlila.

Každá maminka potřebuje po porodu klid. Jinak to nebylo ani v případě Jitky Nováčkové, která se na pár dní odmlčela i ze sociálních sítí, kde je jinak velmi aktivní. V jejích příznivcích to vzbudilo obavy. Jitka se však brzy ozvala.

„Dnes je Leušce 15 dní. Musím zaklepat, šestinedělí společně zvládáme dobře, i když ji, asi jako každé miminko, provází malá velká trápení. Já málo spím, ale pak ji uvidím a jako by spánek ani nebyl třeba,“ dojímá se na Instagramu u své dcery Nováčková.

Modelka Jitka Nováčková porodila dceru Leah Elissu

„Tim je za posledních sedm dní už čtvrtý den na zápasech, takže teď to zvládáme samy dvě. Když je ale doma, maximálně mi pomáhá. Jsme parťáci. Nevyspalí parťáci. Všichni tři,“ konstatuje. Později i vysvětluje, proč byla pár dní ticho.

„Protože bohužel naše šestinedělí není jen o miminku, ale o tom, že se ‚pereme‘ s papíry (rodné listy, apostily, otcovství, příjmení...), zavřenými obchody, situací s covidem, řeckou ‚maňana‘ mentalitou a s tím, že máme rodiny a přátele, kteří by nám mohli pomoci, tak daleko,“ objasňuje Jitka, která je momentálně v Řecku.

Krátce po porodu se úplně odmlčela

Tam je to pro ně občas velmi složité, jelikož administrativní procesy jsou zdlouhavé a Jitka má ráda, když věci mají řád. Laxní povaha Řeků jí mnohdy nevyhovuje.

„V mezičasech řešíme nutnosti a nezbývá energie a čas na to, abych vám mohla všechno konečně povyprávět, i když bych tak ráda. Je toho tolik. Za posledních 15 dní bych napsala knížku nebo natočila celovečerní film,“ dělá si legraci modelka.

Fanoušci byli zvyklí, že je Jitka velmi činná

„A tak vám mezitím ještě v následujících dnech donasdílím, co jsem vám nestihla před porodem ukázat. A mezitím klidně promyslete, co všechno by vás zajímalo, a já jsem za pár dní zpátky,“ povzbudila fanoušky a dala najevo, že z online světa navždy nemizí.

Nad malou dcerou se od jejího narození rozplývá. Je jí jasné, po kom zdědila geny. „Bude po tatínkovi, raději dorazila o tři týdny dřív, než byť jen o minutu pozdě,“ vtipkovala Jitka bezprostředně po porodu. Na závěr přidala radu, která se zejména prvorodičkám bude hodit.

Nováčková nyní vše konečně vysvětlila

„Za mě jedna rada – sbalte si tašku do porodnice dřív, než máte pocit, že je třeba. V kontrakcích pak nejenže nevíte, jak se jmenujete, ale balení s těmi ‚au‘ zastávkami trvá nekonečně dlouho,“ popsala Jitka své útrapy před odjezdem do porodnice.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky