K mikrofonu se Jitka Molavcová postavila poprvé, když jí byly teprve čtyři roky. V té době už bylo jasné, že malé děvčátko nese známky velkého talentu. Jitka vystudovala střední průmyslovou školu grafickou. Její profesionální život se změnil po celostátní pěvecké soutěži Talent v roce 1970, kterou vyhrála s písní Hany Hegerové, Lásko má. Ve stejném roce se zúčastnila konkurzu do divadla Semafor. Prošla s úspěchem a stala se jednou ze semaforských "girls", kde zpočátku zpívala v originále zejména francouzské šansony. V té chvíli ještě netušila, že po boku Jiřího Suchého nahradí předčasně tragicky zesnulého Jiřího Šlitra!

Tajná láska?

V Semaforu se Jitce Molavcové dařilo, a její hvězda rychle stoupala. Navíc zde potkala svou životní lásku, Jana Petráně. S ním pak prožila herečka dlouhých třicet let. Celou dobu manželství se ale spekulovalo, zda náhodou Jitka nemá poměr souběžně s Jiřím Suchým, ke kterému měla vždy velmi blízko, a to nejen co se pracovní stránky týče.

Ani jeden z dvojice ale nikdy vztah nepotvrdil. "My jsme vždycky byli a stále jsme s Jiřím Suchým partneři, ale jenom na jevišti nebo před kamerou," vysvětlila kdysi Molavcová. Proč ale s manželem neměla děti?

Molavcová se zřekla možnosti mít děti

Jan Petráň měl z přechozího vztahu syna a proto se rozhodl, že už další potomky nechce. Jeho přání Jitka Molavcová respektovala, a tak sama nikdy vlastní děti neměla. S manželem si po třiceti letech přestala rozumět, důvodem byl ale nový muž. Jitka se zakoukala do dalšího hereckého kolegy, Alfréda Strejčka.

Fešný vdovec ale zaujal herečku natolik, že se rozhodla rozvést. Výměna manželů se ovšem vyplatila, jelikož je Molavcová je podle vlastních slov šťastná dodnes, a nevypadá to, že by se chystala svého muže vyměnit. To, co sebral osud Jitce, dostala zpět v jiné podobě. Dětí se sice nedočkala, milující partner je však k nezaplacení.