Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Stále doufá: Jitka Molavcová při partnerovi stála ve všech těžkých chvílích

Jitka Molalavcová při něm vždy stále.
Jitka Molalavcová při něm vždy stále.
Zdroj: Profimedia
Jitka Molalavcová při něm vždy stále.

Je to již několik let, co herce Alfreda Strejčka, partnera Jitky Molavcové, postihlo zákeřné onemocnění, v důsledku kterého ochrnul. Ani herec, ani jeho blízcí však nikdy neztratili naději na zlepšení a jejich píle brzy přinesla úžasné výsledky. Zatímco se Strejček ale snažil své tělo opět naučit pohybu, musel se vypořádat s dalšími zdravotními komplikacemi. Přesto se pere jako lev a každým dnem je blíže svému starému já. 

Před pár lety se herci Alfredu Strejčkovi, jeho rodině a jeho partnerce Jitce Molavcové zhroutil svět. Byl to večer jako každý jiný, herec byl zvyklý i v pokročilejším věku stále vydatně sportovat, a tak se už pravidelně vydal běhat do Stromovky. Když pak přišel domů, šel spát. Probudila jej však zvláštní bolest, kterou nikdy předtím nezažil. Bolely ho totiž nehty na rukou a na nohou. Ráno už nemohl hýbat dolními končetinami a spěchal do nemocnice. Tam se ukázalo, že je postihl Guillain-Barré syndrom. Svůj těžký boj herec přiblížil v pořadu České televize s názvem 13. komnata.

Další zdravotní komplikace

Herec Alfred Strejček se od prvního momentů nevzdával, i když, jak nyní možná vůbec poprvé přiznal, v dobách, kdy mohl hýbat jen očima, pociťoval obrovské vnitřní zoufalství. Společně s lékaři, svými dcerami a svou partnerkou zkoušel různá cvičení, díky kterým se mu podařilo své tělo opět částečně rozhýbat. Pak jej ovšem zasáhly otřesné zdravotní problémy. Musel bojovat se zápalem plic, prodělal mozkovou příhodu, embolii, a dokonce i koronavirus. Všechny tyto komplikace jej vždy vrátily o několik kroků zpátky na jeho cestě za svým starým já. Alfred Strejček se ale nenechal zlomit a rychle dohnal, o co přišel. A během toho si dokázal na tváři udržet úsměv.

Stále se učí

I když se Alfred Strejček momentálně zvládá částečně pohybovat, většinu úkonů není schopen sám vykonávat. „Chtěl bych se sám najíst, být soběstačný. Ale na vidličku se mi podaří napíchnout jen určitý pokrm,” popisoval svůj stav herec, který nikdy neztrácí naději. „Věřím, že se jednoho dne sám umyju a vyčistím si zuby,” řekl. 

Pro svou partnerku si také s každou její návštěvou chystá krásné dárky. Nejde přitom o žádné hmotné věci, radost jí dělá svými pokroky. „Při každé návštěvě dostanu dárek, pohne dalším prstem na ruce, drží ruku ve vzduchu,” pochlubila se Jitka Molavcová. „Fred dokázal své onemocnění přijímat s nadhledem. Snažila jsem se mu pomáhat, ale spíš pomáhal on mně,” řekla ještě na adresu svého životního partnera. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky