Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jitka Čvančarová zařadila zpátečku, po kritice modrých šatů změnila šatník

Jitka Čvančarová
Jitka Čvančarová
Zdroj: Profimedia
Jitka Čvančarová

Když Jitka Čvančarová přišla na zahájení filmového festivalu v Karlových Varech v objemných modrých šatech, vyvolala tím obrovský poprask. Podle některých kritiků jí kontroverzní model vůbec nesedl. Možná i proto herečka v dalších dnech volila už mnohem střídmější outfity, které jí slušely mnohem víc.

Je pravda, že jedno se Čvančarové upřít nedá. Když si zamane, že bude středem pozornosti, pak se jí to vždycky podaří. Letos si vybrala tak výraznou róbu, až na červeném koberci zastínila i takovou hvězdu, jakou je hollywoodský herec Michael Caine.

A před čtyřmi lety vynesla úzké purpurové šaty s neuvěřitelně odvážným dekoltem, kterým pro změnu strčila do kapsy americkou herečku Umu Thurman známou z filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí. 

Čím méně, tím více

A přestože se Jitka letos v blankytně modré róbě údajně cítila báječně a módní návrhář Boris Hanečka je se svou prací maximálně spokojen, herečka se stala terčem ostré kritiky mezi fanoušky i módními experty.

"Dodržení dress codu, kterým je velká večerní, je rozhodně skvělé. Ale u Jitky si myslím, že platí pravidlo: Čím méně, tím lépe," uvedl například opatrně pro web ŽivotvČesku stylista Kája Pavlíček.

"Měla obrovský model, což bylo podle mě zbytečné na její postavu, všechna ta extrémní látka..." řekl pro deník Blesk kubánský návrhář Osmany Laffita, který už dlouho žije v Česku.

Tím ale negativní reakce na šaty v honosném rokokovém stylu zdaleka nekončily. Na internetu začaly kolovat spousty vtipných koláží, které Jitčinu róbu přirovnávaly k modrým stavebním plachtám.

Světlá tunika jí sedla

Těžko říct, jestli si Čvančarová kritické poznámky vzala k srdci. Během dalších dnů festivalu už ale nosila mnohem decentnější oděvy, které svou jednoduchostí více podtrhly její přednosti.

Relativně šťastnou ruku měla při výběru volné světlé tuniky, ke které si vzala béžovou kabelku a leopardí plášť. U zvířecích vzorů je vždycky velmi tenká linie mezi kýčem a elegancí, a proto by možná lépe vynikl jednobarevný kousek. I tak se ale dá říci, že celkový dojem není úplně nejhorší.

Také černé šaty doplněné koženou bundou jí slušely. Vhodně k nim zvolila béžové lodičky, které model efektně, a přitom nenuceně oživily. Jitka patří mezi nádherné ženy a decentní líčení a volně rozpuštěné vlasy byly přesně tím, co k outfitu pasovalo.

Takhle se Jitka do Varů oblékla v roce 2016. Nebylo to náhodou lepší než letos?

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky